Dom » Wnętrza

Modern glam. Nowoczesna elegancja według Musiał Studio

Modern glam. Nowoczesna elegancja według Musiał Studio
Zobacz więcej zdjęć »
Przestrzeń, w której żyjemy powinna sprzyjać wypoczynkowi i budowaniu pozytywnych relacji, nie tylko z otoczeniem, ale też samym sobą. Harmonijne, uporządkowane i bliskie naturze wnętrza pozwalają czuć się dobrze w domowym zaciszu.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik z Musiał Studio, Ambasadorka marki Geberit, która urządzając mieszkanie dla pary, postawiła na ponadczasowe drewno, ciepłe w odbiorze materiały i kolory oraz dodatki w stylu modern glam, które czynią przestrzeń przytulną, elegancką, a jednocześnie ponadczasową.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Motywem przewodnim aranżacji 70-metrowego mieszkania dla pary stał się fornir. Niezwykle elegancki, ponadczasowy, a przy tym nowoczesny podkreśla on główne założenia projektu. Inwestorzy chcieli bowiem, by ich przestrzeń do wspólnego życia z jednej strony nawiązywała do stylu kamienicznego, z drugiej zachowała nowoczesny charakter, wpisując się w infrastrukturę jednej z nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. To właśnie ten szlachetny materiał, w ciemnym, klasycznym wybarwieniu stał się elementem spajającym urok dawnych wnętrz z nowoczesnością.

Fornir jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Za jego pomocą można w sposób śmiały, a zarazem harmonijny łączyć zupełnie różne stylistyki. Tak było w tym przypadku. Ciemne wybarwienie drewna pozwoliło dodać aranżacji klasycznych tonów, a jego nowoczesne zastosowanie, w postaci dużych fornirowanych powierzchni, eksponując niepowtarzalny rysunek drewna, wniosło nutę współczesności. Dodatkowo drewno ma moc ocieplającą, co pozwoliło dodać wytwornemu wnętrzu odrobinę przytulności - opowiada arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik.

Fornir w roli głównej

Salon połączony z aneksem kuchennym to minimalistyczna przestrzeń, gdzie aranżacyjnie główną rolę odgrywa zabudowa fornirowana przy strefie telewizyjnej. Wraz z wyłożoną tym samym materiałem ścianą w strefie wejścia, tworzy jednolitą płaszczyznę, pełniąc rolę minimalistycznej dekoracji. Z jednej strony bowiem pozostaje w tle, z drugiej jest najbardziej charakterystycznym elementem wystroju. Jego monochromatyczny charakter przełamuje szklana witrynka, która poza tym, że jest znaczącym elementem dekoracyjnym nawiązującym do klasycznych wnętrz, zapewnia też dodatkowe miejsce do przechowywania.

Na tym tle niezwykle elegancko prezentuje się wygodny narożnik z funkcją spania, który organizuje strefę wypoczynku. Utrzymany w jasnej tonacji kolorystycznej wraz z okrągłym eleganckim stołem w jaśniejszym kolorze drewna przełamuje, na zasadzie kontrastu, charakter aranżacji. Podobną rolę pełni zabudowa kuchenna, utrzymana w dwóch kolorach oraz czarne, zdecydowane detale.

Równie charakterystyczne zestawienia kolorystyczne odnajdziemy w sypialni. Tu najjaśniejszym elementem aranżacji jest łóżko tapicerowane w beżowej, przytulnej w odbiorze tkaninie. Jego nowoczesna forma efektownie odbija się w lustrzanych frontach szafy garderobianej, które ujęte zostały w fornirowane ramy. Ten sam materiał pojawia się także w strefie przeznaczonej do pracy, zamkniętej w funkcjonalnej zabudowie.

Ukryte funkcje

Na szczególną uwagę zasługuje łazienka. Do kamienicznego stylu nawiązuje mozaika na podłodze - inspirowana klasycznymi warszawskimi gorsecikami, utrzymana w tonach bieli i czerni oraz armatura w złotym kolorze. Uzupełniają ją beżowe dekory w strefie prysznica, która podobnie jak strefa WC wyróżnia się na tle białych ścian. Ta ostatnia śmiało nawiązuje do wystroju pozostałych pomieszczeń, w pełni eksponując urok fornirowanych powierzchni.

Zabudowa stolarska to połączenie tonu kaszmirowego z fornirem. Zastosowany stelaż Geberit Duofix jest przykryty płytą fornirowaną, a dekoracyjny czarny przycisk spłukujący Geberit dobrze komponuje się z innymi ciemnymi elementami. Miska WC Geberit Smyle z Rimfree, która została wykorzystana w projekcie, jest krótsza od standardowych, dzięki czemu zaoszczędziliśmy kilka cm przestrzeni przed sprzętem i uniknęliśmy kolizji z otwieranymi frontami zabudowy stolarskiej. W strefie prysznica wykorzystano odpływ liniowy z firmy Geberit w kolorze szampańskim, który doskonale komponuje się ze złotymi dodatkami i armaturą. - wyjaśnia arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik z Musiał Studio.

W projekcie rekomendowano dwie umywalki Geberit Variform, wpisujące się w nowoczesny charakter całego pomieszczenia.

Projekt: arch. Agnieszka Musiał-Chmielnik, założycielka Musiał Studio, Ambasadorka marki GeberitRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »