Firma » Biznes

Modernizacja CH 3 Stawy

Modernizacja CH 3 Stawy
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Apsys Polska, wybrana przez Union Investment Real Estate GmbH na kierownika projektu modernizacji Centrum Handlowego 3 Stawy, podpisała umowę z generalnym wykonawcą prac.
W ich efekcie centrum zyska nowoczesną stylistykę inspirowaną pięknem i barwami natury, a także bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania techniczne.

Apsys Polska, zarządca centrum i kierownik projektu modernizacji CH 3 Stawy w Katowicach, podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą Budecon S.A. z Sosnowca. Inwestycja, której wartość wynosi ponad 12 milionów PLN, będzie realizowana według projektu firmy IMB Asymetria z Krakowa. Zakres planowanych prac obejmuje pełną modernizację części wspólnych centrum handlowego wraz z nową stylizacją wnętrza, re-brandingiem oraz stworzeniem dodatkowej powierzchni najmu.

Centrum Handlowe 3 Stawy, po 14 latach eksploatacji, zostanie gruntownie odnowione i unowocześnione zarówno pod kątem wizualnym jak i technicznym. Inspiracją dla architektów tworzących projekt modernizacji centrum był usytuowany w pobliżu jeden z najatrakcyjniejszych terenów rekreacyjnych w Katowicach - Dolina Trzech Stawów. To właśnie naturalne piękno tego zakątka zostanie odzwierciedlone w formach, materiałach wykończeniowych oraz kolorach odnowionego budynku, stylizacji wnętrza, jak również nowej identyfikacji wizualnej. Dominować będą kojarzące się z walorami doliny: biel - symbolizująca powietrze, niebieski - przypominający wodę oraz zieleń i żółć - kolory lasu.

Zmiany jakie zajdą w CH 3 Stawy obejmować będą m.in.: wymianę posadzek i małej architektury, takiej jak ławki, roślinność czy kosze na odpady, założenie energooszczędnej i przyjaznej środowisku instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz oświetleniowej, utworzenie nowoczesnego i łatwego w obsłudze systemu nawigacji wewnątrz centrum. Nastąpi całkowity re-branding centrum obejmujący montaż nowego logo CH 3 Stawy wraz z pozostałymi elementami identyfikacji wizualnej. Przebudowane zostaną wejście główne oraz wejście z parkingu podziemnego. W wyniku modernizacji powstaną co najmniej cztery, nowe lokale użytkowe, część z możliwością zaaranżowania ogródków letnich. Prace budowalne rozpoczną się pod koniec marca 2014 r., a planowany termin ich zakończenia to koniec sierpnia 2014 r.

CH 3 Stawy w Katowicach powstało w 1999 r. jako jedno z pierwszych centrów handlowych na rynku śląskim. Usytuowane jest w miejscu wyjątkowym, blisko centrum miasta, pomiędzy autostradą A4 a Doliną Trzech Stawów. Właścicielem centrum jestem Union Investment Real Estate AG, a zarządcą firma Apsys Polska. W 2011 r., dzięki zaangażowaniu oraz współpracy Apsys i Union Investment, CH 3 Stawy zostało pierwszym, funkcjonującym budynkiem i zarazem pierwszym, funkcjonującym centrum handlowym w Polsce, które otrzymało certyfikat Breeam In-Use potwierdzający spełnianie restrykcyjnych wymagań w zakresie środowiskowym i społecznym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »