Dom » Wnętrza

Modnie i z klasą ̶ wielki come back podłóg we wzorze jodełki

Modnie i z klasą  ̶  wielki come back podłóg we wzorze jodełki
Zobacz więcej zdjęć »
Drewniane podłogi ułożone w jodełkę triumfują we współczesnych aranżacjach. Jeszcze do niedawna kojarzone ze starymi kamienicami lub stylem retro, właśnie przeżywają swój renesans, a ich klasę doceniają architekci nowoczesnych wnętrz.

Aby umożliwić realizację indywidualnych założeń projektowych marka Baltic Wood wprowadziła na rynek nową, drewnianą podłogę - Średniowieczny Zamek - we wzorze jodełki z oryginalnym efektem artystycznego postarzenia.

Podłogi we wzorze jodełki przeżywają ponownie rozkwit popularności. Motyw naprzemiennego, ukośnego ułożenia desek na podłodze silnie zaznacza swoją obecność w każdym z popularnych obecnie stylów projektowych. Eleganckie jodełki - klasyczne, węgierskie czy francuskie - w różnych barwach, zdobią nie tylko tradycyjne wnętrza, ale przede wszystkim pomieszczenia aranżowane współcześnie - w klimacie prowansalskim lub skandynawskim, nowoczesnym stylu industrialnym czy loftowym. Z myślą o tych ostatnich marka Baltic Wood wprowadziła na rynek artystycznie postarzaną podłogę „Średniowieczny Zamek” we wzorze klasycznej jodełki. Unikatowy, szlachetny wzór, dostępny w kolekcji „Timeless Collection”, uzupełnia ofertę jodełek w kolekcji „No Limits Collection”, których specjalna konstrukcja zapewnia długotrwałą eksploatację, także w miejscach zwiększonego natężenia ruchu.

Elegancko i nowocześnie

„Średniowieczny Zamek” to oryginalna podłoga dębowa o ciemnoczekoladowej barwie i wyraźnie zaznaczonej strukturze, uzyskanej w procesie postarzania drewna. Wyróżnia ją zdecydowana kolorystyka, widoczne duże sęki i słoje przywodzące na myśl styl kolonialny i dalekie podróże. Oryginalna barwa i dynamiczne, naprzemienne ułożenie w jodełkę zwiększają efekt głębi i wyjątkowości posadzki i całego wnętrza.

Nowy wzór został stworzony z myślą o aranżacjach w stylu eklektycznym lub vintage, ale przede wszystkim o artystycznych projektach wnętrz nowej generacji. Wyrazista jodełka zestawiona z minimalistycznymi meblami lub industrialnymi dodatkami idealnie wzmocni nowoczesny modernistyczny styl czy klimat loftu. W połączeniu z subtelnym efektem postarzenia, uzyskanym dzięki heblowaniu, ręcznemu szczotkowaniu i misternym żłobieniom, podłoga Baltic Wood uwypukla oryginalność wnętrza i podkreśla niebanalny charakter użytkownika.

W najmodniejszych barwach na wiele lat

Drewniana podłoga we wzorze jodełki jest coraz chętniej wykorzystywana w inwestycjach prywatnych, ale też obiektach użytkowych, takich jak eleganckie hotele czy restauracje mówi Magdalena Marek, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Baltic Wood. Dużym zainteresowaniem projektantów i inwestorów tego typu obiektów cieszą się klasyczne jodełki w kolekcji „No Limits Collection”. Zaprojektowane w bogatej kolorystyce pozwalają dopasować podłogę do indywidualnych założeń projektowych, a dzięki grubej warstwie szlachetnego drewna zagwarantować jego wieloletnią trwałość.

„No Limits Collection” obejmuje podłogi we wzorze jodełki w najmodniejszych barwach - od lekkich bieli i szarości po naturalne odcienie drewna. Chłodniejsze odcienie podłóg jak „Adrenaline” i „Discovery” pozwalają zaprojektować przestrzeń w modnym stylu skandynawskim, nadając pomieszczeniom lekkości i przestronności. Jodełki w cieplejszych barwach - jak „Sense” czy „Reflection” umożliwiają tworzenie eleganckich i przytulnych wnętrz. Kolekcję wyróżnia wysoka trwałość, łącząca cechy długowiecznej dębowej deski litej ze stabilnością konstrukcji deski warstwowej. Aby zagwarantować długotrwałą eksploatację, zewnętrzną powierzchnię deski o grubości 14,6 mm tworzy masywna warstwa dębu o grubości 6,6 mm. Tak gruba warstwa szlachetnego drewna zachowuje wysoką odporność na ścieranie i pozwala na renowację powierzchni aż do 9 razy. Komfort użytkowania podłóg dodatkowo zwiększa możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym, a łatwy system składania T&G pozwala na szybkie ułożenie czy wymianę pojedynczych elementów parkietu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »