Dom » Budownictwo

Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop

Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop
Zobacz więcej zdjęć »
Atrakcyjnym uzupełnieniem strukturalnych tynków elewacyjnych są mozaikowe tynki dekoracyjne. Z uwagi na fakt, że pozostają one odporne na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych, a także szorowanie, można je czyścić bez ryzyka zniszczenia.
Z tego względu tynk ten może być stosowany w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i częste zabrudzenia. Ich niekwestionowaną zaletą jest elastyczność i odporność na wszelkiego rodzaju uderzenia. Firma Baumit oferuje tynk Baumit MosaikTop na bazie spoiwa z żywicy syntetycznej, który jest nie tylko wytrzymały, ale także niezwykle atrakcyjny wizualnie, eksponując kolorowe kruszywo.

Baumit MosaikTop jest gotowym do użycia, cienkowarstwowym tynkiem na bazie spoiwa z żywicy syntetycznej. Dodatek barwionego kruszywa kwarcowego powoduje, że ten akrylowy tynk jest polecany do wykańczania elewacji budynku, szczególnie w okolicy cokołów lub innych ozdobnych fragmentów fasady - murów oporowych, powierzchni wokół ościeży albo ścian balkonów czy loggii. Producent poleca stosować Baumit MosaikTop także do wykańczania powierzchni ogrodzeń betonowych. Tynk mozaikowy firmy Baumit po związaniu pozostaje odporny na wilgoć i szczególnie odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Baumit MosaikTop należy stosować na zacierane tynki wapienno-cementowe i cementowe, tynki gipsowe oraz beton i podłoża mineralne. W ograniczonym zakresie nadaje się do nakładania jako warstwę wykończeniowa w systemach ociepleń. Tynk mozaikowy nie może być stosowany na tynkach wapiennych i ciepłochronnych. Baumit MosaikTop dostępny jest aż w 36 wariantach kolorystycznych palety Mosaik Life. Naturalne odcienie bieli, beżu czy szarości, bardziej klasyczne żółcienie lub odcienie zieleni, jak również wyraziste czerwienie czy brązy, aż po oryginalne niebieskie, granatowe oraz czarne melanże umożliwią inwestorom indywidualnie zaprojektować wygląd elewacji.

Podłoże przed nałożeniem tynku mozaikowego Baumit MosaikTop powinno być równe, nośne, związane, a także suche, niespękane, wolne od kurzu, wykwitów oraz oleju i tłuszczu. Powierzchnie osypujące się warto oczyścić mechanicznie. Ewentualne pozostałości oleju szalunkowego na betonie należy usunąć strumieniem gorącej pary wodnej. Zanieczyszczone ściany, które dodatkowo są pokryte algami trzeba oczyścić mechanicznie, strumieniem gorącej pary wodnej lub przy użyciu środków do usuwania alg i grzybów. Uszkodzone czy spękane powłoki należy naprawić przy użyciu odpowiednich szpachlówek. Co ważne, minimum 24 godziny przed nakładaniem tynku Baumit MosaikTop, podłoże należy zagruntować podkładem uniwersalnym Baumit UniPrimer.

Tynk mozaikowy Baumit MosaikTop należy dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Nie można mieszać masy z innymi środkami. Tynk należy nanosić nierdzewną pacą, na warstwę równą wielkości ziarna i wygładzać w stanie mokrym stale w tym samym kierunku. Warto pamiętać, by pracować równomiernie i bez przerw. Producent przestrzega, by nie pracować w temperaturze poniżej +5°C, w słońcu, deszczu lub przy silnym wietrze. Ewentualnie należy odpowiednio osłonić elewacje. W trakcie wysychania zanika mleczne zabarwienie świeżo naniesionego tynku mozaikowego. Duża wilgotność lub niskie temperatury wydłużają czas schnięcia, a przy dużej wilgotności podczas schnięcia „mleczny nalot" może powrócić.


Baumit MosaikTop, kubeł 25 kg, cena brutto/op. 249,08 zł


Producent: Baumit

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »