Dom » Budownictwo

Można zamieszkać na jeziorze. Te domy unoszą się na wodzie

Można zamieszkać na jeziorze. Te domy unoszą się na wodzie
Zobacz więcej zdjęć »
Można zamieszkać na jeziorze i czuć się prawie jak w zwykłym domu. To za sprawą domów na wodzie, które jak wskazuje sama nazwa można umieścić na wybranym zbiorniku wodny.

Wypowiedź: Jacek Ziółkowski, Floating Platform System.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak zapewniają ich twórcy domy na wodzie to pierwszy w Europie system energooszczędnych domów pływających opierający się na polskim pomyśle, kapitale i wykonaniu. Jak się w nich mieszka?

- Ideą nie było tworzenie barki mieszkalnej tylko normalnego domu z tym, że umieszczonego na wodzie. Dom się może przemieszczać, natomiast nie ma własnego napędu. Technologia pontonów, które zostały zastosowane pozwala na zanurzenie ok. 20-25 cm. Także spokojnie tym domem możemy pływać przy średnim stanie wody po Wiśle, do tego wystarczy nam tylko holownik lub motorówka – mówi newsrm.tv Jacek Ziółkowski, Floating Platform System.

Pierwszy warszawski dom na wodzie to efekt połączenia doświadczenia i wiedzy w technologii obiektów pływających oraz domów energooszczędnych. Obiekt został posadowiony na platformie firmy Floating Platform System, która zapewnia sztywną, solidną i niewymagającą konserwacji, a także odporną na lód konstrukcją, gwarantującą odpowiednią nośność i stateczność. Zabudowa zrealizowana przez inżynierów firmy M3 System została wykonana w najnowszej technologii standardu domu niskoenergetycznego, w którym zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 17kWh/m2/rok. Dom w zależności od warunków może być podłączony do instalacji na brzegu lub wyposażony w niezbędne instalacje mediów, takich jak zbiornik wody pitnej, zbiorniki fekalne, czy siłownie wiatrowe lub solarne.

Dom pokazowy stanął w Porcie Czerniakowskim w Warszawie (wjazd od ul. Czerniakowskiej w ul. M. Zaruskiego, tuż koło liceum im. Jana III Sobieskiego). Technologia, w której powstał daje wiele możliwości modyfikacji finalnego kształtu, gabarytów oraz wyposażenia wg indywidualnych wymagań klienta. Koncepcja budynku przeznaczona jest dla osób ceniących wygodę, komfort oraz nieograniczony kontakt z naturą. Budynek można zaaranżować jako dom całoroczny, apartament hotelowy, biuro czy restaurację. Przybliżony koszt budowy 1m2 wynosi około 1 tys. euro.

- Energooszczędna zabudowa oraz możliwość wbudowania mediów pozwala na bardzo niskie koszty utrzymania. Możemy zapomnieć o uciążliwym czynszu, cieszyć się komfortem i bliskością natury. Nasz Dom Na Wodzie wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców – zachęcają ich niskie koszty, relatywnie atrakcyjna cena inwestycji, no i coś absolutnie unikatowego – możliwość zamieszkania lub założenia biura w niezwykłych miejscach – twierdzi Dariusz Sobecki, współwłaściciel Floating Houses System.

Źródło: Newsrm.tv 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina_n

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »