Firma » Finanse

MŚP korzysta z wynajmu

Małe i średnie przedsiębiorstwa podobnie jak korporacje nastawione są na poszukiwanie oszczędnych i opłacalnych rozwiązań. Dlatego coraz częściej korzystają z zalet CFM – car fleet management – czyli wynajmu długoterminowego pojazdów i leasingu z serwisem.

Sprzedaż nowych aut rośnie

Ubiegły rok zakończył się najlepszym rezultatem sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t od 2000 roku - ponad 475 tys. Prawie 70% to pojazdy kupione przez firmy, w większości przez sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w tym przez mikroprzedsiębiorstwa i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Optymalne narzędzia w cenie

To naturalny kierunek, że na rozwiniętych rynkach flotowych MŚP stanowią dominującą grupę klientów korzystających z leasingu i wynajmu długoterminowego. Nic dziwnego, że tak jak największe podmioty - korporacje, duże przedsiębiorstwa - wybierają optymalne narzędzia finansowania i codziennego administrowania samochodami, np. leasing czy coraz bardziej popularny wynajem długoterminowy.

Ewolucja oczekiwań małych firm

Przez długie lata wynajem długoterminowy pojazdów był traktowany jako produkt dla dużych firm i korporacji. MŚP jednak coraz częściej z niego korzystają, a na rynku trwa ewolucja oczekiwań klientów w kierunku usług zapewniających pełną mobilność: z klasycznego leasingu z niskim wykupem - na leasing z rynkową wartością końcową; z czystego finansowania leasingiem - na leasing z usługami dodatkowymi, np. assistance, pakiety serwisowe; z leasingu z usługami dodatkowymi - na wynajem długoterminowy.

Niskie raty leasingu

Przejście na bardziej efektywne usługi ułatwia coraz szersza oferta nowoczesnych produktów finansowych, sprawdzonych na innych europejskich rynkach. Przykłady takich rozwiązań leasingowych dedykowanych markom Grupy Volkswagen to: ŠKODA Leasing Niskich Rat, leasing EasyDrive dla Volkswagena czy Audi Perfect Lease w marce Audi. W każdym z tych produktów klient może płacić niskie miesięczne raty, często zmieniać samochód na nowy, a także korzystać z pakietów serwisowych.

Korzystny leasing z serwisem

Takie rozwiązania są chętnie wykorzystywane przez firmy MŚP. Dla mniejszych firm stanowią też pierwszy krok do skorzystania z prostszych, ale wygodnych produktów wynajmu, np. leasingu z serwisem. Można wtedy dostosować zakres usług dodatkowych do własnych oczekiwań i potrzeb swojego przedsiębiorstwa, a zewnętrznej firmie zlecić te zadania, które są bardziej czasochłonne czy angażujące.

Maciej Zwiewka, Fleet Brand Manager, Volkswagen Financial ServicesRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »