Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Multilac® Baby – ratunek dla najmłodszych podróżników

Multilac® Baby – ratunek dla najmłodszych podróżników
Zobacz więcej zdjęć »
Multilac® Baby to produkt, który powinien znaleźć się w wakacyjnej apteczce każdego troskliwego rodzica.

Zastosowanie produktu na 2-3 dni przed planowanym wyjazdem oraz kontynuowanie w trakcie wypoczynku, pomoże złagodzić następstwa zmiany diety i wody, często skutkujące biegunką podróżnych (tzw. zemsta Farona, klątwa Montezumy), bólami brzucha, czy wzdęciami. Multilac® Baby przywraca równowagę naturalnej flory bakteryjnej jelit, co sprzyja prawidłowemu działaniu całego układu trawiennego dziecka. 
Pamiętaj, aby przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu spakować Multilac® Baby do walizki lub plecaka.

Z maluszkiem na wakacjach 
Spędzając z naszym maluchem wakacje, szczególnie w krajach o gorącym klimacie oraz w rejonach o niższym standardzie sanitarnym, nasz organizm jest narażony na kontakt z inną florą bakteryjną. Zaburzenia indywidualnej mikroflory organizmu skutkują nieprzyjemnymi biegunkami, które mogą skomplikować plany wakacyjne i skutecznie skrócić nasz urlop. Jak ustrzec się przed biegunką podróżnych? 

Świeże powietrze, słońce, woda, plaża… który maluch nie lubi spędzać czasu w takim otoczeniu? Niestety nasze plany w konfrontacji z rzeczywistością często bywają zupełnie inne. Gorączka, biegunka, stłuczone kolano, czy inne dolegliwości zdrowotne mogą przydarzyć się każdemu maleństwu także w czasie wakacji, całkowicie zmieniając najciekawsze plany.

Profilaktyki nigdy dość
Aby beztroskich wakacji nie zakłóciły niespodziewane wypadki, przed planowanym wyjazdem warto zastanowić się nad dolegliwościami, które mogą przytrafić się naszemu dziecku w podróży 
i odpowiednio wyposażyć wakacyjną apteczkę. Przy planowaniu jej zawartości obok plastrów, bandaży, witamin oraz środków przeciwbólowych nie możemy zapomnieć o środkach przywracających równowagę mikroflory jelitowej. Przed wyjazdem warto skonsultować zawartość apteczki z lekarzem pediatrą, który 
z pewnością doradzi, w co warto się zaopatrzyć. 
    
Dla maluszków każda zmiana otoczenia to przede wszystkim zmiana rytmu dnia, stres, zmiana diety oraz wody, do której przywykły. Podstawowe znaczenie w profilaktyce biegunki podróżnych ma m.in. mycie rąk przed jedzeniem, unikanie wody oraz pokarmów nieznanego pochodzenia. Zalecane jest obieranie owoców ze skórki, unikanie surowych warzyw oraz sałatek, picie wody butelkowanej oraz spożywanie gorących potraw i napojów. 

Przyczyna zachorowań
Biegunka podróżnych kojarzy się z wyjazdami w tropiki, z zakażoną wodą i żywnością – czy to jednak jedyny powód? Przyczyna zachorowania jest często znacznie bardziej skomplikowana. Przyjmuje się, że czynnik bakteryjny odpowiada za 80% zachorowań (najczęściej Escherichia coli), około 10% to zakażenia pierwotniakami i wirusami z grupy rota- i noro-wirusów (5 - 10%)*. Zaburzenia jelitowe wywołują 
m.in. biegunkę, wzdęcia, ból brzucha, które mogą zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wyjazd. Ważne jest, aby reakcja na pierwsze objawy biegunki nastąpiła jak najszybciej ze względu na ryzyko niebezpiecznego odwodnienia organizmu. 

Najnowsze wytyczne 
Ze względu na często spotykany problem ostrej biegunki u dzieci, w sierpniu 2014 roku europejska organizacja ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition), zrzeszająca największe europejskie autorytety w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej, opublikowała nowe wytyczne dotyczące postępowania  w jej przebiegu. Dokument zawiera praktyczne wskazówki dotyczące leczenia objawów biegunki zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. 

Szczepem rekomendowanym w wytycznych postępowania w ostrej biegunce u dzieci jest Lactobacillus rhamnosus GG – najbardziej szczegółowo przebadany szczep bakterii**. Lactobacillus rhamnosus GG posiada udokumentowaną skuteczność w leczeniu ostrej biegunki oraz skutecznie skraca czas jej trwania (nawet o 32 godziny)***. 

Multilac® Baby – ratunek dla najmłodszych podróżników
Skład flory bakteryjnej jelit (szczepy, liczba dobrych bakterii) ma decydujący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dlatego jednym ze sposobów walki z zaburzeniami jelitowymi podróżnych jest utrzymanie równowagi mikrobiologicznej. Preparatem przywracającym  równowagę flory bakteryjnej w organizmie dziecka jest Multilac® Baby. Chroni on układ pokarmowy dziecka przed zaburzeniami czynnościowymi jelit (np.: zaparcia i biegunki różnego pochodzenia, bóle brzucha). 

Dlaczego wybrać Multilac® Baby?
Multilac® Baby to synbiotyk w saszetkach, stosowany od 4. miesiąca życia. Multilac® Baby jako jedyny na rynku – zawiera aż dziewięć wyselekcjonowanych szczepów bakterii (1 miliard/ saszetkę), w tym Lactobacillus rhamnosus GG – szczep o udokumentowanej skuteczności w leczeniu oraz skróceniu czasu trwania biegunek. Multilac® Baby zawiera dodatkowo składnik odżywczy – fruktooligosacharydy (FOS), stymulujące namnażanie się bakterii. W preparacie zastosowano innowacyjną technologię mikroenkaspulacji Micro MURE®, polegającą na pokryciu bakterii dwiema ochronnymi powłokami: białkową i polisacharydowo-hydrokoloidową. Podwójna ochrona zabezpiecza bakterie zawarte w Multilac® Baby przed niszczącym działaniem soku żołądkowego i enzymów zwiększając skuteczność ich działania.  


Multilac® Baby – warto zapamiętać! 
•    to synbiotyk – zawiera dobroczynne bakterie oraz substancję odżywczą dla nich (fruktooligosacharydy stymulujące namnażanie się bakterii). 
•    zawiera aż 9 szczepów dobroczynnych bakterii, dzięki czemu jest skuteczny w różnych dolegliwościach.
•    innowacyjna technologia mikroenkapsulacji (Micro MURE®) chroni bakterie, zwiększając skuteczność ich działania.
•    jest wygodny w użyciu – może być stosowany u niemowląt już od. 4 m.ż., wystarczy jedna saszetka dziennie (zawartość można wymieszać z wodą lub mlekiem). 
•    może być stosowany przez alergików - nie zawiera mleka, kazeiny ani sztucznych barwników. 
•    nie wymaga przechowywania w lodówce – łatwy do zabrania na wakacje, 
nawet w ciepłe kraje. 
•    dostępność - 10 saszetek, w cenie około 14 zł. Dostępny w aptekach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »