Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Multimedialna szkoła przyjazna dla uczniów

Multimedialna szkoła przyjazna dla uczniów
Zobacz więcej zdjęć »
Rozsądne wykorzystanie nowoczesnych technologii pomaga dzieciom w nauce. Szybciej analizują dane, łączą różne wątki i chętniej szukają odpowiedzi na nurtujące pytania.

Odpowiednio przygotowane materiały i pomoce multimedialne wspierają nauczycieli w rozbudzaniu wyobraźni i ciekawości uczniów, już od najmłodszych lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W procesie edukacji ważne jest odpowiednie podejście do ucznia, płynne reagowanie na to, co dzieje się w świecie nauki i techniki, a także nieustanne udoskonalanie programów nauczania. Obok tradycyjnych form, ważną rolę spełniają również te bardziej kreatywne. Pozwalają uczniom spojrzeć na pogłębianie wiedzy w zupełnie inny sposób, uczyć się poprzez zabawę z nowymi technologiami. Umożliwiają indywidualizację procesu kształcenia poprzez regulowanie tempa uczenia się, dostosowywanie treści i sposobu prezentacji do możliwości psychofizycznych uczniów.

 

Wykorzystanie multimediów do samodzielnego opracowania materiałów i rozwiązywania zadań rozwija umiejętności formułowania, analizowania i rozwiązywania problemów o różnym stopniu trudności. Jednocześnie sprawia, że nauka jest przyjemna, przez co dzieci chętniej się uczą i łatwiej przyswajają wiedzę - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

 

Z najnowszych badań Secure wynika, że polskie szkoły owszem są wyposażone w komputery i pomoce multimedialne. Jednak nauczyciele rzadko korzystają z nich na lekcjach, mimo że w podstawach programowych kształcenia znajdują się zalecenia wykorzystania technik informacyjnych. Może to mieć duże znaczenie w procesie nauczania matematyki, która i tak już często bywa przedmiotem problematycznym.

 

Lekcje matematyki prowadzone przy użyciu nowoczesnych narzędzi, np. kalkulatorów graficznych i tablic interaktywnych rozwijają logiczne myślenie i umożliwiają kontrolowanie procesu poprawnego rozwiązywania zadań. Są znakomitym uzupełnieniem klasycznego programu, a ich wykorzystanie przynosi zaskakujące efekty. Znamiennym przykładem są bardzo dobre wyniki z matury międzynarodowej z matematyki, w trakcie której uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów graficznych - dodaje Piotr Tomczak.

 

Nowoczesne kalkulatory, a także dodatkowe sprzęty takie, jak chociażby tablice interaktywne, czy wizualizery, urozmaicają proces edukacji. Wzbudzają ciekawość, pomagają zrodzić pasję do nauki i wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Niewątpliwie, ułatwiają także pracę nauczycieli, którzy mogą przygotowane w formie elektronicznej materiały łatwo powielać i edytować.

 

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym informacja traktowana jest jako towar, a różnego rodzaju sprzęty jako narzędzia umożliwiające dotarcie do niej. Aby nauka była efektywna powinna być wspierana przez nowoczesne technologie, do których dzieci i młodzież przyzwyczajane są już od najmłodszych lat. To właśnie zadaniem zarówno nauczycieli jak i rodziców jest poszukiwanie takich rozwiązań, by wspierać rozwój uczniów.

 

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mwym

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »