Dom » Wnętrza

MURASPEC NA TARGACH 4 DESIGN DAYS

MURASPEC NA  TARGACH 4 DESIGN DAYS
Zobacz więcej zdjęć »
Na tegorocznych targach 4 Design Days firma Muraspec umocniła swój wizerunek jako producenta wysokiej jakości materiałów akustycznych. Nowa kolekcja przegród i zawiesi akustycznych Well-being wykonana z ekologicznego filcu PET wyjechała z Katowic z nagrodą za design i innowacyjność.
- Z targów 4 Design Days wróciliśmy z ważną nagrodą - tytułem Dobry Design 2023 dla naszych akustycznych przegród i lamp oraz z morzem energii i inspiracji, które dostaliśmy od gości - mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. - Wyróżnienie jest dla nas tym bardziej cenne, że akustyczne rozwiązania Well-being są w całości naszymi projektami: zostały stworzone od podstaw przez Muraspec i wyprodukowane w Polsce z ekologicznego filcu PET.


Kolekcja akustycznych przegród i filcowych zawiesi Well-being Muraspec otrzymała tytuł Dobry Design 2023 w kategorii „Dekoracje". Uznanie jurorów konkursu, specjalistów w dziedzinie architektury i wzornictwa, zyskał estetyczny, użytkowy i ekologiczny potencjał akustycznych rozwiązań Muraspec. Przegrody w kształcie liści oraz filcowe lampy wykonane zostały z filcu PET, w którym ponad 70% to materiał przetworzony. Aby zobrazować zysk dla środowiska: do produkcji jednej przegrody Well-being wykorzystywane jest aż 100 litrowych plastikowych butelek pochodzący z recyklingu. Do Natury odwołuje się również forma przegrody (liść) i kolorystyka nawiązująca do gamy barw obecnych w przyrodzie. Konstrukcja i kształt przesłony umożliwiają dowolne jej ustawienie w przestrzeni oraz pozwalają na tworzenie własnych kompozycji.

Możliwości wykorzystania filcu były motywem przewodnim aranżacji stoiska Muraspec na targach 4 Design Days. Mozaikowa ściana zajmująca obszerną część ekspozycji, to przykład indywidualnej kompozycji akustycznej, jaką firma może wykonać według projektu klienta. Z filcu wykonana została również szafa biblioteczna z całym wypełnieniem (konstrukcja, półki, szuflady), osłona lady recepcyjnej, a nawet blaty stołów.

Ale Muraspec to przede wszystkim tapety - o najwyższej, obiektowej jakości i znakomitych parametrach użytkowych, tworzone z myślą o inwestycjach komercyjnych (biura, hotele, restauracje). Stąd prezentacji nowości, jakimi są tapety gradientowe, towarzyszył wyraźny kontekst obiektowy. Przegląd realizacji z tapetami Muraspec, w formie galerii artystycznych zdjęć, zwracał uwagę odwiedzających ekspozycję. Podobnie jak gradientowy, cieniowany wzór, którego uroda wybrzmiała na dużej płaszczyźnie.

Więcej inspiracji z gamy tapet oraz filców akustycznych dostępnych jest na stronie internetowej producenta pod adresem www.muraspec.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »