Motoryzacja » Samochody

N-GINE w kontrolowanym poślizgu

N-GINE w kontrolowanym poślizgu
Zobacz więcej zdjęć »
W sezonie 2011 N-GINE będzie Oficjalnym Napojem Driftingowych Mistrzostw Polski, a marka - sponsorem tytularnym wydarzenia. Porozumienie o takiej treści zawarte zostało pomiędzy właścicielem marki, firmą FoodCare i Polską Federacją Driftingu.

Marka N-GINE widoczna jest w motosportach od momentu pojawienia się na rynku. W roku 2010 wspierała najlepszego polskiego kierowcę wyścigowego, Roberta Kubicę i sponsorowała jedno z największych wydarzeń sportów motorowych w Polsce, N-GINE Renault F1 Team Show, które zgromadziło 140 tysięcy fanów. Latem ubiegłego roku marka zaangażowała się także w otwarcie pierwszego profesjonalnego centrum kartingowego w Warszawie i jednocześnie pierwszego toru całkowicie zintegrowanego z centrum handlowym, N-GINE Grand Prix. Bieżący sezon to z kolei sponsoring Driftingowych Mistrzostw Polski, imprezy, która debiutowała w sezonie 2010 i od razu stała się jedną z dwóch najmocniejszych lig driftingowych w Europie.

„Charakter motosportów doskonale odzwierciedla takie wartości marki N-GINE, jak energia i prestiż. Z tego względu N-GINE począwszy od swojego debiutu na rynku jest nierozerwalnie związana ze sportami motorowymi. Cieszę się, że w tym roku po raz kolejny będziemy częścią ważnych wydarzeń sportowych, by wspólnie z nowymi partnerami wspierać rozwój dritingu w Polsce.” – powiedział Wiesław Włodarski, Prezes Zarządu firmy FoodCare.

Drifting, czyli jazda bokiem polega na pokonaniu sekwencji zakrętów w kontrolowanym poślizgu w taki sposób, aby samochód jechał z jak największym kątem wychylenia względem osi toru. Kolebką tej dyscypliny sportowej jest Japonia, ale obecnie popularność driftingu sięga już Stanów Zjednoczonych, Australii i Europy. Ten niezwykle widowiskowy sport, mimo, iż jest jedną z najmłodszych dyscyplin z grona motosportów, rozwija się bardzo dynamicznie i zaczyna gromadzić coraz większą rzeszę zawodników i kibiców, również naszym kraju.

Tegoroczna runda N-GINE DMP liczy pięć eliminacji. Cztery z nich odbędą się na torach wyścigowych w Poznaniu (21-22 maja oraz 1-2 października), Kielcach (3-4 czerwca) i w koszalińskim MotoParku (23-24 lipca). Jedyna uliczna runda N-GINE DMP rozegrana zostanie w dniach 10-11 września w Świeradowie-Zdroju. We wszystkich rundach tegorocznej edycji DMP w barwach marki N-GINE wystawiony zostanie samochód Nissan 200SX S13, przygotowany w specyfikacji wymaganej regulaminem. W zawodach wystartuje 70 kierowców z licencją zawodniczą uprawniającą do startów w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Cieszący się coraz większym zainteresowaniem sport sprawia, że każda z rund DMP przyciąga po kilka tysięcy kibiców, spragnionych adrenaliny i sportowej rywalizacji.

Zawody cyklu DMP i ich wyniki można na bieżąco śledzić na stronie www.n-gine.com.pl i na profilu marki N-GINE na Facebooku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ad rem Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »