Technologie » Telekomunikacja

Na co można liczyć w sklepie GSM?

Na co można liczyć w sklepie GSM?
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze kilka lat temu telefony kupowało się przede wszystkim w salonach poszczególnych operatorów – to oni mieli największy dostęp do najróżniejszych aparatów telefonicznych, dzięki czemu mogliśmy wybrać jakiś z ograniczonej oferty.

Dziś niewiele osób decyduje się na kupno telefonu u operatora, zwłaszcza jeśli ten nie oferuje atrakcyjnych stawek za najnowsze modele. Lepiej wówczas jest kupić telefon w sklepie gsm. Ale sprzedaż aparatów telefonicznych to nie jedyny plus tego typu sklepów. Można załatwić tu o wiele więcej rzeczy.

Telefony i nie tylko 

Oczywiście, dobrze wyposażony sklep gsm to przede wszystkim miejsce do kupienia telefonu. Telefon ten, w zależności od oferowanych w sklepie usług, może być nowy albo używany. W przypadku telefonu nowego sprawa jest prosta – otrzymujemy model fabrycznie nowy, z całym osprzętem, ale również w wyższej cenie. W komisie natomiast zakupić można model tańszy, ale już używany, często nie posiadający kompletnych dodatków w pakiecie. Prócz telefonów, sklepy gsmoferują zazwyczaj również odpowiednie oprzyrządowanie. Zacząć można od najprostszego, czyli np. zestawów słuchawkowych czy ładowarek do różnych marek i modeli telefonów. Prócz tego, zazwyczaj w tego rodzaju sklepie kupimy również pasującą do naszego telefonu baterię, zarówno w formie wymiennika, jak również oryginalnego sprzętu. Dokupić tu można również uchwyty do telefonów sprawdzające się w samochodach oraz całe zestaw głośnomówiące, jak również pokrowce i etui na telefony różnych typów, technologii i marek.

 

2w1 - sklep i serwis GSM 

Jeśli sklep gsm posiada również punkt napraw, to będziemy mogli dokonać w naszym telefonie wszystkich stosownych zmian, które chce przeprowadzić. Zazwyczaj polega to na zdejmowaniu sim locka z telefonu – czyli sprawianiu, aby karta z innego operatora działała w telefonie przeznaczonym dla konkretnej sieci. Taka usługa kosztować można od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, zależnie od sieci, telefonu oraz samego systemu i cennika. Jeśli punkt jest autoryzowany przez konkretne sieci albo marki telefonów, to zwykle możemy również w sklepie gsm załatwić naprawę aparatu telefonicznego wynikającą z praw, które daje nam gwarancja. Dodatkowo, wymienimy tutaj mniejsze elementy, takie jak obudowa, folia zabezpieczająca ekran w przypadku telefonów dotykowych, a także klapki czy klawiatury, jeśli posiadamy wersje gumowe, które zwyczajnie się zużyły.

 

Jak wybrać dobry sklep?

 

Wybierając sklep gsm, powinniśmy zwrócić uwagę na profesjonalizm, z jakim do swoich zadań podchodzą pracownicy. Jeśli w sklepie nie jesteśmy w stanie uzyskać stosownej porady dotyczącej wyboru sprzętu, nie powinniśmy zastanawiać się nad korzystaniem z jego usług.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (4)

 • avatar
  ~vandal 2015-02-13 09:48:15

  Ja zazwyczaj oddawałem telefony do najbliższego serwisu gsm co czasem wiązało się z niezadowoleniem z wykonanej naprawy. Skoro takie dobre opinie o teletorium to może czas próbować?

 • avatar
  ~Franek 2015-02-11 09:51:41

  Tak, polecam. W teletorium masz wszystko czego oczekujesz od serwisu gsm.

 • avatar
  ~Yeti 2015-02-10 08:24:30

  coś w tym jest, czasy się zmieniają. Nawyki także

  @Franek: Słyszałem o Teletorium. Naprawdę polecasz to miejsce?

 • avatar
  ~Franek 2015-02-09 09:30:06

  Wszystko prawda, ale zależy od potrzeb. Ja najczęściej korzystam z usług Teletorium, bo oprócz telefonów i akcesoriów mają także całkiem dobry serwis. Odwiedziałem różne punkty, ale ten mnie zadowala.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »