Dom » Budownictwo

Na co zwrócić uwagę przed przyjazdem zamówionego betonu?

Na co zwrócić uwagę przed przyjazdem zamówionego betonu?
Zobacz więcej zdjęć »
Zanim zdecydujesz się na zamówienie betonu z betoniarni, powinieneś upewnić się, że dojazd do placu budowy jest odpowiedni, a prawidłowe rozstawienie pompy będzie możliwe. Jak to sprawdzić? Przeczytaj ten artykuł i poznaj szczegóły. 

Dlaczego utwardzenie drogi do placu budowy jest ważne?

Załadowana betoniarka może ważyć nawet do 35 ton, dlatego zadbanie o utwardzenie drogi jest niezwykle ważne. Nikt nie chce ponosić dodatkowych, niemałych kosztów związanych z wyciąganiem zapadniętej w błocie betoniarki. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, szczególnie po większym deszczu i na nieutwardzonej nawierzchni. Taka sytuacja wiąże się również ze zwiększonym ryzykiem i utratą bezpieczeństwa pracowników, którzy mogliby być zmuszeni do wyciągania ciężarówki z błota lub co gorsza - podnoszenia przewróconej. Jak utwardzić drogę?

Drogę można utwardzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie gruzu, który non stop gromadzi się na placu budowy. Innym zaś, równie powszechnym, jest układanie płyt betonowych, a nawet wykonanie prowizorycznej drogi asfaltowej lub betonowej. Aby zapobiec zapadaniu się takiej drogi, warto do jej wykonania użyć geowłókninę i dopiero na nią wylać wybrany materiał. Zapewni to skuteczne odprowadzenie wilgoci, a żaden deszcz nie będzie straszny.Droga osiedlowa, jedyną drogą dojazdową do budowy

Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy do placu budowy prowadzi jedynie droga osiedlowa, na której występuje ograniczenie ciężaru pojazdów do kilku ton? W takiej sytuacji konieczne jest wystąpienie o zgodę do organu zarządzającego drogą. Pozwolenie na wjazd może być czasowe lub jednorazowe. Koniecznie zwróć na to uwagę podczas składania wniosku, abyś nie musiał powtarzać tej czynności. Pozwolenie takie często wymaga, aby pracownicy budowy kierowali ruchem, a ciężarówka nie przekraczała konkretnej prędkości. Uszkodzenie drogi osiedlowej wiąże się zwykle z poniesieniem kosztów naprawy przez inwestora, dlatego dołóż wszelkich starań, aby taka sytuacja nie miała miejsca.Rozstawienie pompy na placu budowy

Zanim wybierzesz najlepsze miejsce do rozstawienia pompy, rozważ czy jest ono na tyle odpowiednie, że zapewni dostęp do wszystkich punktów, do których ma być wpompowany beton. O ile w przypadku domu jednorodzinnego, nie powinno być to problemem, o tyle budując większe powierzchnie np. gospodarcze, koniecznie zwróć na to uwagę, ponieważ przestawienie pompy nie zawsze jest możliwe. Aby pompa była prawidłowo podparta, konieczne jest znalezienie płaskiego terenu. Zapewni to mniejsze straty materiałowe, które mogłyby pojawić się na nierównym terenie, na skutek wylewania się betonu, jak i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Ostatnim elementem, które musisz wziąć pod uwagę są linie elektryczne. Wysięgnik pompy nie może zbliżać się do nich na odległości mniejsze niż 5m, ponieważ może to skutkować spięciami elektrycznymi i porażeniem prądem osób pracujących na budowie.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty, będziesz dobrze przygotowany na dostawę betonu. Przygotuj tylko odpowiedni dojazd oraz teren, gdzie będzie można rozstawić pompę. Jeśli masz dodatkowe pytania, betoniarnia Wrocław udzieli Ci wszelkich informacji - nie czekaj więc dłużej, zadzwoń do kierownika sprzedaży i dowiedz się szczegółów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »