Motoryzacja » Transport

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę flotową?

Outsourcing floty jest usługą cieszącą się coraz większą popularnością. Wybierając leasingodawcę trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które rzeczywiście pozwolą firmie na czerpanie korzyści z wynajmu aut.

Jednym z nich jest kwestia finansowa. W przypadku wynajmu długoterminowego zaletą jest brak konieczności mrożenia własnych środków finansowych. Ponadto raty stanowią koszt uzyskania przychodu, zmniejszając podstawę opodatkowania oraz poprawiając płynność finansową firmy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Należy także wiedzieć, że outsourcing floty daje wybór sposobów realizacji płatności. Wpłata własna przy leasingu operacyjnym powinna być jedną z opcji do wyboru. Klienci korzystają z niej, gdy potrzebują obniżyć wartość późniejszej raty leasingowej dla danego auta lub w przypadku, gdy mają do zagospodarowania nadpłynność finansową. Jednak w sytuacji, w której klient nie ma takiej potrzeby, wpłata własna nie powinna stanowić elementu obowiązkowego. W finansowaniu floty bardzo istotna jest również transparentność kosztów składających się na wysokość raty. Klient powinien mieć możliwość sprawdzenia, czy ponoszone przez niego koszty obsługi floty są zgodne z realnymi wydatkami na ten cel.

Warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów, stanowiące jeden z głównych czynników warunkujących stabilność kosztów funkcjonowania floty. Analizując poszczególne oferty trzeba pamiętać o wyłączeniach, które przenoszą część ryzyka na firmę. Rozwiązaniem wartym rozważenia jest ubezpieczenie własne leasingodawcy, w pełni dostosowane do potrzeb klientów. Kolejnym, bardzo ważnym elementem oferty ubezpieczeniowej są przejrzyste zasady kalkulacji stawki. Ewentualna jej zmiana powinna być uzależniona jedynie od poziomu szkodowości floty. A zatem jeśli szkodowość floty wzrośnie, wpłynie to również na wzrost wysokości stawki ubezpieczenia. Jeśli zmaleje, klient ma prawo negocjować jej obniżenie. - Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy LeasePlan Fleet Management

Istotny jest również sposób likwidacji szkód. Aby uniknąć nieporozumień potrzebne jest precyzyjne określenie odpowiedzialności każdej ze stron umowy. Z punktu widzenia klienta, jest to informacja bardzo ważna, ponieważ determinuje stopień zaangażowania czasu jego pracowników. Również czas, w jakim zostanie wykonana naprawa powinien być z góry gwarantowany przez leasingodawcę. Uwagę należy zwrócić także na prognozowany koszt przeglądów oraz napraw floty, który jest jedną z części składowych raty leasingowej. W zależności od dostawcy, koszt ten może być obliczany w różny sposób. Leasingobiorca powinien zapoznać się również z zakresem napraw zawartych w ramach raty. Czy są to jedynie standardowe przeglądy, z ograniczonym zakresem części eksploatacyjnych, czy też rata uwzględnia także koszty dodatkowe. Dokładna analiza wymienionych powyżej elementów pozwoli na wybór dostawcy aut służbowych najlepiej spełniającego oczekiwania klienta.

LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o. o. jest częścią globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V., światowego lidera wśród firm zarządzania flotami samochodowymi. Na polskim rynku działa od roku 2001 i zarządza flotą przeszło 12 tys. samochodów, dla blisko 500 klientów. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) spośród zrzeszonych w tej organizacji firm CFM LeasePlan posiada największy, bo 17% udział w rynku wyłącznego zarządzania oraz wynajmu długoterminowego. Oferuje kompleksowe usługi długoterminowego wynajmu pojazdów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »