Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Na czym polega naturopatia?

Naturopatia to bardzo szerokie pojęcie, które zbiera w sobie wszelkie idee, twierdzenia i metody terapeutyczne oparte na medycynie naturalnej, których wspólnym mianownikiem jest założenie, że organizm ma możliwość samoleczenia. Co wiemy o naturalnych metodach leczenia?

Naturopatia - czyli co?

Naturopatia nie jest jednolitą dziedziną nauki. Jej głównym założeniem jest holistyczne spojrzenie na człowieka i jego problemy. Tu nie ma miejsca na przypadki i rzeczy, które nie mają znaczenia. Wszystko się liczy, niezależnie od tego z jakim problemem się zmagamy. Hasła typu "jesteś tym, co jesz", "ruch to zdrowie", "w zdrowym ciele, zdrowych duch", jak najbardziej wpisują się w ideę medycyny naturalnej. W każdym aspekcie zdrowia będzie miał znaczenie dobór odpowiedniej diety, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość i jakość snu, a także wiara w uzyskanie korzystnych efektów leczenia. Poza tym, naturopatia dysponuje wieloma metodami leczniczymi, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Należy do nich między innymi ziołolecznictwo, akupresura, akupunktura i wszelkie formy masaży, homeopatia, czy aromaterapia. Wszystko to ma działać tak, by organizm mógł wykorzystać własny potencjał leczenia, do czego czasem potrzeba mu wskazania właściwej drogi.

Naturoterapeuta - komu możesz zaufać

Naturopatia powstawała i pomagała zwalczać wiele problemów zdrowotnych na długo przed rozwojem medycyny konwencjonalnej. Obecnie obserwuje się bardzo silny trend powrotu do tych metod, ale niestety nie wszystkim specjalistom możemy zaufać. Medycyna naturalna ma potężną moc i nie głupotą jest lekceważenie jej możliwości, ale w którymś momencie trzeba powiedzieć stop i umiejętnie połączyć ją z medycyną zachodnią, opartą na badaniach i dowodach, a nie doświadczeniu empirycznym. Tę subtelną granicę potrafią znaleźć osoby, które mimo wszystko zdobyły odpowiednie wykształcenie, doskonale znają anatomię i fizjologię człowieka, a także właściwości poszczególnych substancji. Taką osobą jest Barbara Kazana, która z wykształcenia jest farmaceutką, ale specjalizuje się w substancjach leczniczych, które możemy znaleźć w naturze. Część swojej wiedzy postanowiła przelać na papier, a zbiór jej artykułów znajdziesz w książce "Porady naturoterapeutki", w której zawarta jest olbrzymia ilość wartościowej i rzetelnej wiedzy o naturalnych metodach leczenia wielu schorzeń.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »