Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Na czym polega przeszczep włosów

Transplantacja włosów to zabieg chirurgiczny, w trakcie którego następuje przerwanie ciągłości skóry, a po mogą pojawić się blizny - zazwyczaj drobne i niewidoczne. Ważne jest, abyśmy oddali się w ręce dobrych specjalistów i aby wszystko odbyło się w odpowiednich warunkach.

Przy wszystkich niedogodnościach osoby, które zdecydowały się na przeszczep włosów, nie żałują swojej decyzji, bowiem kiedy dla kogoś łysienie stanowi poważny problem, to komfort życia po zabiegu jest nieporównanie większy.

Włosy do przeszczepu - a właściwie niewielkie wycinki skóry, na których znajdują się mieszki włosowe - są pobierane z głowy pacjenta, z tylnych obszarów, gdzie zazwyczaj zachowują one gęstość, gdy pojawiają się zakola i łysina na czubku, a poza tym łatwo ukryć ślady odpowiednią fryzurą.

Korzystanie z własnych tkanek sprawia, że ryzyko odrzucenia przeszczepu włosów jest naprawdę minimalne i wynikać może właściwie wyłącznie z błędów przy zabiegu lub zignorowania przeciwwskazań, wybierając więc sprawdzoną klinikę, nie mamy się czego obawiać.

Zastosowane mogą zostać różne sposoby. Metoda Strip polega na pobraniu z tyłu głowy paska skóry, który następne dzielony jest na mniejsze fragmenty wczepiane w docelowe miejsca.

Jego wadą jest to, że może pozostać widoczna niewielka podłużna blizna. Metoda FUE polega na pobraniu pojedynczych grup mieszków do przeszczepu.

Są one pobierane równomierne, tak aby zachować równomierne odstępy, wycina się też znacznie mniejsze fragmenty, dzięki czemu praktycznie nie ma zauważalnych śladów.

Nadaje się ona również do zatuszowania blizn po wcześniejszych zabiegach. Nowością jest przeszczep włosów metodą SAFER, będącej, można powiedzieć, ulepszoną wersją FUE, mniej inwazyjną, minimalizującą ryzyko uszkodzeń cebulek i nie powodującą blizn.

Poddanie się zabiegowi to mimo wszystko poważna decyzja. Także finansowo, bo zależnie od wielkości obszaru i ilości przeszczepianych mieszków oraz wybranej metody zapłacimy za przeszczep włosów od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jednak efekt jest praktycznie natychmiastowy - po wygojeniu po zabiegu rosną normalne, zdrowe włosy - i wystarcza zazwyczaj na wiele lat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pmateusz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »