Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Sposoby na łysienie

Sposoby na łysienie
Zobacz więcej zdjęć »
Łysienie jest problemem wielu mężczyzn w średnim wieku, ale u niektórych zaczyna się to już po dwudziestym roku życia. Oczywiście problem może dotyczyć również kobiet. Jak można radzić sobie z tą przypadłością?

Przede wszystkim warto przekonać się do kosmetyków, bowiem mogą one wiele zdziałać, o ile oczywiście zacznie ich się używać odpowiednio wcześnie.

Nie ma sensu czekać, aż zakola będą naprawdę spore, trzeba reagować od razu. Jakich kosmetyków warto używać? Przede wszystkim odpowiednich szamponów oraz odżywek do włosów.

Powinny one zawierać keratynę, witaminę A, E, B6, proteiny, miedź, cynki. Oprócz tego przydadzą się również komórki placenty i cystyna. Dzięki tym składnikom wzmocnią się mieszki włosowe, skóra głowy będzie miała odpowiedni poziom tłuszczu itp.

Kiedy kosmetyki nie pomagają, konieczne może okazać się leczenie farmakologiczne. Jeśli mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, to najlepsze będą tabletki, które będą zapobiegały zamienianiu się testosteronu w DHT, czyli hormon, który jest przyczyną łysienia.

Oprócz tego preparaty powinny zawierać minoksydyl albo finasteryd. Oczywiście należy mieć świadomość tego, że takie tabletki mogą powodować wiele skutków ubocznych. O minoksydylu, który jest m.in. w takim środku jak Loxon 2 można przeczytać tutaj - http://www.i-lekarz.pl/loxon-2-minoksydyl-opinia/

Poza tym pierwsze efekty widać dopiero po trzech miesiącach stosowania leków. Leki nie są tanie, ale na szczęście nie są też nie wiadomo jak ogromne sumy. Miesiąc leczenia to około 150-200 zł.

Oprócz tego warto pomyśleć nad zabiegami laserowymi. Zalecane są one wtedy, kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabiegi laserowe poprawiają krążenie krwi, a co za tym idzie, przyczyniają się do zwiększenia porostu włosów.

Taka kuracja musi jednak trwać rok, a później nadal konieczne są co pewien czas zabiegi. Na szczęście nie są one bolesne. Niestety, wiążą się z dużymi kosztami, bowiem 10 naświetlań kosztuje około osiemset złotych.

Mają one jednak bardzo wysoką skuteczność. Warto poczytać opinie o tej metodzie i samemu podjąć decyzję.

Oczywiście sposobów na łysienie jest jeszcze więcej, a ciągle pojawiają się nowe, innowacyjne metody. Z pewnością każdemu któraś z nich jest w stanie pomóc.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pmateusz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »