Technologie » Komputery

Nagrody im. Marka Cara, wręczanej na XV Forum Teleinformatyki

Nagrody im. Marka Cara, wręczanej na XV Forum Teleinformatyki
Zobacz więcej zdjęć »
Piotr Kołodziejczyk i Jerzy S. Nowak laureatami tegorocznej Nagrody im. Marka Cara, wręczanej na XV Forum Teleinformatyki.

Na jubileuszowym, XV Forum Teleinformatyki, po raz ósmy wręczona została honorowa Nagroda im. Marka Cara, tragicznie zmarłego, jednego z pomysłodawców Forum Teleinformatyki. Nagroda jest wyróżnieniem wybitnych osiągnięć w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Tegorocznymi laureatami są Piotr Kołodziejczyk, Sekretarz Miasta Poznania i Jerzy S. Nowak, wieloletni działacz Polskiego Towarzystwa Informatycznego, współorganizator Szkoły Górskiej w Szczyrku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Więcej o laureatach oraz o Forum Teleinformatyki: www.forumti.pl

Honorowa Nagroda im. Marka Cara, tragicznie zmarłego w 1997 roku, jednego z pomysłodawców i pierwszego Przewodniczącego Rady Programowej Forum oraz aktywnego popularyzatora nowoczesnych technologii w życiu społecznym wręczana jest na Forum Teleinformatyki w Legionowie od 2002 roku. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę, powołaną z inicjatywy Rady Programowej Forum. Kapitułę tworzą m.in. laureaci nagrody z poprzednich lat (skład kapituły i regulamin: www.forumti.pl

Celem Nagrody jest wyróżnienie wybitnych osiągnięć w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Laureaci. W tajnym głosowaniu Kapituła zdecydowała, że laureatami tegorocznej edycji Nagrody im. Marka Cara są:

Piotr Kołodziejczyk, Sekretarz Miasta Poznania, aktywny działacz Unii Metropolii Polskich, niezwykle skuteczny w praktycznym wprowadzaniu rozwiązań e-administracji, pomimo znanych ograniczeń prawnych, organizacyjnych i finansowych.

W latach 1990-1997 budował narzędzia wsparcia informatycznego w urzędach pracy województwa poznańskiego, w tym informatyczne systemy wspomagania decyzji stosowane do alokacji pieniędzy publicznych według kryterium optymalizacji spodziewanych efektów.

W latach 1997-2001 był odpowiedzialny za rozwój systemów informacyjnych w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej. Od roku 2003 w Urzędzie Miasta Poznania systematycznie wprowadza cały szereg konkretnych rozwiązań e-administracji: w 2003 roku została uruchomiona usługa rejestracji działalności gospodarczej (ponad 43 tysiące załatwionych spraw), następnie interaktywna usługa dostarczania odpisów aktów stanu cywilnego (ponad 1800 usług rocznie), wyszukiwarka mogił na poznańskich cmentarzach komunalnych i parafialnych (ponad 300.000 wizyt rocznie), utworzono miejski call center, multimedialne przewodniki, internetową Platformę Konsultacji Społecznych, internetową prezentację miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, umożliwiono sprawdzanie przez Internet spisu wyborców i miejsca głosowania, całkowicie zastąpiono dokumenty papierowe elektronicznymi w Radzie Miasta, wprowadzono od 2005 roku jawność obrad Rady Miasta dzięki wideo-transmisji w Internecie, wprowadzono Archiwum Dokumentów Elektronicznych, system sprawozdawczości oświatowej (ca 350 jednostek), zintegrowano systemy informacji przestrzennej Poznania i powiatu Poznańskiego. Aktualnie jest wprowadzana Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna, jako kolejne bardzo innowacyjne rozwiązanie.
Nagroda im. Marka Cara przyznana została za skuteczne wprowadzanie e-usług do administracji samorządowej w dużym mieście i otaczających je gminach.

Jerzy S. Nowak, wieloletni działacz Polskiego Towarzystwa Informatycznego; współorganizator Szkoły Górskiej w Szczyrku; współtwórca i realizator serii wydawniczej publikacji naukowych i popularyzatorskich. Jest głównym animatorem dyskusji na temat historii informatyki w Polsce; dzięki jego staraniom światło dzienne ujrzało wiele unikalnych materiałów dokumentujących tę historię. Od lat współpracuje z Forum Teleinformatyki. Jest autorem i współautorem wielu cennych publikacji - w tym obszernej bibliografii obejmującej problematykę społeczeństwa informacyjnego z szerokim uwzględnieniem implementacji tych zagadnień w administracji publicznej. Szczególnie warte podkreślenia jest jego ogromne zaangażowanie w zachowanie pamięci o początkach informatyki w Polsce, o ludziach, którzy wkład w tę informatykę wnosili.

Nagrodę im. Marka Cara przyznano za:
– wieloletnią organizację kuźni talentów informatycznych i wspaniałej platformy wymiany doświadczeń, jaką jest Szkoła Górska Informatyki w Szczyrku,
– ciągłe poszukiwanie prawdy w dążeniu do rozwoju informatyki i społeczeństwa informacyjnego w Polsce,
– pomysł i zorganizowanie Koła Historycznego PTI oraz za skuteczną aktywizację środowiska wokół zagadnień historii polskiej informatyki.
– wieloletnią działalność w służbie informatyki - rozumianej nie tyle jako dziedziny przemysłu, ile jako nieuniknionej konieczności, wszechobecnej w każdym środowisku pracy - w nauce, edukacji, przemyśle.

Więcej informacji o obydwu laureatach znaleźć można na www.forumti.pl

Nominowanymi do tegorocznej Nagrody im. Marka Cara byli także:

Dariusz Jaszczuk, Wójt Gminy Mrozy. Na ostatniej konferencji - V Spotkania z INSPIRE pokazał niezwykle znaczące dla swojej gminy osiągnięcia (np. www.e-learning.mrozy.pl , centra.elearning.pl), inwestycje związane z zastosowaniem szeroko rozumianej informatyki, a także, co najistotniejsze, działania na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu stosowania informatyki w codziennym życiu mieszkańców gminy - w tym stworzenie warunków dla prowadzenia kursów e-learningowych.

 Prof. Maciej M. Sysło, od kilkudziesięciu lat wielostronnie zaangażowany w problemy informatycznej edukacji, zarówno młodzieży szkolnej, jak i jej nauczycieli. Jest autorem i współautorem wielu bardzo dobrych podręczników, organizatorem konferencji, aktywnym członkiem szeregu ciał zajmujących się tą problematyką. Świetny naukowiec, ale i wspaniały popularyzator o niekwestionowanych osiągnięciach.

Więcej informacji o laureatach, nominowanych i składzie Kapituły: www.forumti.pl. 

Kim był Marek Car?

Marek Car był pełnym energii i pomysłów człowiekiem, który zawsze czynnie uczestniczył w kreowaniu rzeczywistości, również branży informatycznej w Polsce. Z wykształcenia dziennikarz, wielką wagę przywiązywał zawsze do rzetelnej informacji. Był pomysłodawcą, realizatorem i bardzo aktywnym uczestnikiem wielu przedsięwzięć. Dziś trudno je wszystkie wyliczyć. Wśród najważniejszych należy wymienić: biuletyn Boss-Komputer, tygodnik Komputer wraz z jego rosyjską wersją, pierwsze węzły sieci FIDO w Rosji, Stowarzyszenie Rozwoju Systemów Otwartych, Polska Społeczność Internetu (PSI), Stowarzyszenie PRO, początki pierwszej akcji Internet dla Szkół (IdS), tygodnik Teleinfo.

Ukoronowaniem dokonań Marka Cara było sprawowanie funkcji Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Informatyki w rządzie Premiera Waldemara Pawlaka. Zainicjował wówczas proces instytucjonalnej standaryzacji informatyki publicznej w Polsce.

Po zakończeniu pracy w rządzie, w połowie lat dziewięćdziesiątych, współtworzył jednąz pierwszych polskich firm – dostawców usług internetowych (ISP) – Polska OnLine, w której był odpowiedzialny między innymi za powstanie pierwszego polskiego portalu informacyjnego. To właśnie Marek Car był twórcą celnego rozwinięcia angielskiego skrótu WWW – Wszechnica Wiedzy Wszelakiej.

Forum Teleinformatyki jest jedną z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie jedną z najstarszych imprez w polskiej branży IT. Od chwili powstania w 1995 roku, Forum niezmiennie porusza najtrudniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia związane z wykorzystaniem informatyki w administracji i gospodarce naszego kraju. Tematem tegorocznej, jubileuszowej edycji Forum były Platformy i rejestry w modelu usługowym funkcjonowania państwa a kluczowe projekty finansowane z Unii Europejskiej”

Honorowymi Patronami Forum byli: Grzegorz Schetyna – Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Sławomir Skrzypek – Prezes NBP; prof. dr hab. Krystyna Chałasińska-Macukow – Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Partnerami Forum byli: Asseco Poland SA, Asseco Systems SA i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA.

Patronami medialnymi są: IT w Administracji, Serwis Samorządowy PAP, Pismo samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA, portal Eif24.com i portal Publiczni.pl.

Organizatorem Forum jest: BizTech Konsulting SA, ul. Wolność 3A, 01-018 Warszawa, Kinga.Rokoszewska@biztech.pl, tel. (22) 628 12 00 www.biztech.pl; www.forumti.pl Rzecznik prasowy Forum: zbigniew.blewonski@indalo.pl, tel. komórkowy (+48) 501 772 619   Agenda i inne aktualne informacje o tegorocznym Forum oraz materiały z poprzednich edycji dostępne są na stronie: www.forumti.pl   

BizTech Konsulting SA to doświadczony zespół specjalistów świadczący usługi informatyczne w następujących obszarach: konsulting, bezpieczeństwo, outsourcing IT, projekty infrastrukturalne, rozwiązania biznesowe - CRM/ERP/BI, edukacja.

Zespół BizTech Konsulting stanowi grupę wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z dużymi Klientami w zakresie implementacji systemów IT, wspomagających prowadzenie działalności. Doświadczenie poszczególnych pracowników firmy w realizacji projektów IT jest gwarancją osiągnięcia założonych celów organizacyjnych, funkcjonalnych i biznesowych w precyzyjnie określonym czasie.

Usługi BizTech Konsulting wyróżniają: kompetencje i duże doświadczenie pracowników; terminowość, skuteczność i elastyczność działania; proste i zrozumiałe rozwiązania funkcjonalnie dopasowane do potrzeb i możliwości użytkownika; niezawodność i bezpieczeństwo oferowanych systemów. BizTech Konsulting posiada status: Microsoft Gold Certified Partner, Symantec Gold Partner, Dell Professional Services Partner, VMWare Enterprise Partner, Altiris Gold Partner, Oracle Certified Partner, Oracle Partner Network, Oracle University Partner Reseller, Certyfikat Zgodny z ECDL”, Centrum Egzaminacyjne ECDL-A, Laboratorium ECDL, Prometric Testing Center, EUCIP, KRYTERION Host Location.

BizTech realizuje szkolenia w ramach funduszy ze środków unijnych. Szkolenia te, prowadzone w formie tradycyjnej lub e-Learningowej, przeznaczone są zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Dotychczas zostały zrealizowane projekty: „ECDL – i Ty możesz mieć europejskie komputerowe prawo jazdy” jako uzupełnienie szkoleń tradycyjnych oraz „System Edukacji Aktywizacji Integracji i Rozwoju Personelu PLL LOT (EduAIR) Sektorowy Program Operacyjny Rozwój Zasobów Ludzkich” jako szkolenia e-Learningowe. Obecnie BizTech realizuje projekt ECDL-Advanced w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zespół specjalistów BizTech Konsulting dokonał pierwszego w Polsce wdrożenia systemu wspomagającego zarządzanie relacjami z klientami Microsoft Business Solutions CRM w Fabryce Elementów Hydrauliki PONAR-Wadowice SA. BizTech wdrożył również Microsoft CRM w firmach: Axfarm, Internet Media Services, Konimpex, Medim, Onet Group, Polanowscy Nieruchomości.

BizTech Konsulting był organizatorem XV Forum Teleinformatyki zatytułowanego „Platformy i rejestry w modelu usługowym funkcjonowania państwa a kluczowe projekty finansowane z Unii Europejskiej”, które odbyło się w dniach 24-25 września 2009 roku w Miedzeszynie k/Warszawy. BizTech Konsulting S.A., www.biztech.pl

01-018 Warszawa, ul. Wolność 3Atel. (22) 628 12 00, fax (22) 629 70 30       e-mail: info@biztech.pl    

 Obsługa Prasowa i PR:INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-882 Warszawa
Zbigniew Blewoński, mobile: (+48) 501 772 619, e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »