Kultura, sztuka » Kultura

Najlepsi polscy prozaicy piszą dla WP

Najlepsi polscy prozaicy piszą dla WP
Zobacz więcej zdjęć »
Jacek Dukaj, felietonista Wirtualnej Polski, został laureatem Nagrody Kościelskich.

Otrzymał ją za powieść fantastyczną „Lód". Książka nominowana została także do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Nagroda Kościelskich to najważniejsze wyróżnienie w Polsce dla młodego literata. Jej laureatem w roku 2005 był Jacek Dehnel, drugi felietonista WP tego samego pokolenia. Zarówno Jacek Dehnel, jak i Jacek Dukaj piszą dla Wirtualnej Polski felietony o współczesnej literaturze, nawiązując do historii i aktualnych wydarzeń.

„Bardzo cieszymy się z sukcesu Jacka Dukaja. Tym bardziej, że potwierdza ona trafność naszej decyzji, by zaprosić do pisania felietonów najciekawszych pisarzy bardzo młodego pokolenia, różniących się typem uprawianej literatury oraz wrażliwością artystyczną. Podwójna Nagroda Kościelskich dla naszych autorów to gwarancja, iż reprezentują oni poziom światowy" - mówi koordynator serwisu Książki, Wojciech Sosnowski.

Jacek Dehnel (rocznik 1980) - jest poetą, tłumaczem, prozaikiem i malarzem natomiast Jacek Dukaj (rocznik 1974) - pisarzem, autorem opowiadań i powieści science fiction.

Nagrody Kościelskich są przyznawane od 1962 roku przez Fundację im. Kościelskich - jedną z najstarszych polskich instytucji kulturalnych, działającą w Genewie. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju literatury i poezji polskiej poprzez przyznawanie nagród młodym twórcom polskim (głównie pisarzom i krytykom literackim), zamieszkałym w kraju bądź na emigracji.

Serwis Wirtualnej Polski ksiazki.wp.pl znajduje się w czołówce witryn poświęconych literaturze pod względem liczby odsłon (około 2,6 mln)*. Do najczęściej odwiedzanych zakładek serwisu należą: Wiadomości (informacje poświęcone peryferiom literatury lub dalekim z nią skojarzeniom), Gorące (najciekawsze nowości wydawnicze z danego tygodnia) oraz Recenzje (redagowane przez internautów). W serwisie znajduje się także dział Zapowiedzi (uzupełniany na bieżąco przez domy książki i oficyny wydawnicze) oraz Czaty, dające możliwość bezpośredniej rozmowy z tuzami współczesnej literatury.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wirtualna Polska
http://www.wp.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »