Społeczeństwo » Społeczeństwo
Najpierw dialog, teraz działanie – Browar Bosman publikuje pierwszy Lokalny Raport Wpływu
![]() |
Zobacz więcej zdjęć » |
Raport powstał na podstawie dialogu społecznego z interesariuszami - mieszkańcami, partnerami biznesowymi, przedstawicielami lokalnych władz i uczelni - przeprowadzonego na początku tego roku. To kolejny krok ku budowie transparentnych oraz opartych na zaufaniu relacji w regionie.
- Wysłuchaliśmy głosów naszej społeczności. Odpowiadamy na potrzeby, które pojawiły się podczas dialogu. Raport to nie tylko podsumowanie naszych działań środowiskowych i społecznych, ale i zobowiązanie do dalszego zaangażowania - mówi Katarzyna Kiernożycka, Dyrektorka Browaru Bosman.
Zero marnowania wody - i ani kropelki więcej
Woda to fundament piwowarstwa, ale dla Browaru Bosman również priorytet odpowiedzialności środowiskowej. W 2024 roku browar kolejny rok z rzędu obniżył zużycie wody, wyznaczając standardy, w których każda kropla jest pod ścisłą kontrolą.
- Dążymy do ZERA w marnowaniu wody - mówi Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju - Pomaga nam w tym nasz własny, zmodernizowany system uzdatniania i oczyszczania wody, modernizacje pasteryzacji czy instalacje odzysku wody, a także precyzyjny monitoring procesów oraz bliska współpraca z miejskim ZWiK - dodaje.
Ten ważny temat efektywności zużycia wody został z humorem zobrazowany przez Piotra Jedlińskiego, twórcy rysunkowego Ptaszka Staszka. Tytułowy bohater będzie i w tym roku ćwierkał o działaniach ESG Carlsberg Polska i w lekki sposób przekazywał szczecińskiej społeczności informacje o istotnych działaniach firmy.
Odpowiedzialność społeczna
Browar Bosman jako jeden z najważniejszych pracodawców i partnerów lokalnych w Szczecinie, nieustannie angażuje się w działania, które wspierają społeczność oraz poprawiają jakość życia w regionie. Istotnym elementem działań jest projekt „Trzeźwo Myślę", mający na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W 2024 roku wykonano ponad 7,5 tys. testów trzeźwości wśród kierowców realizujących transport na zlecenie Browaru. W wyniku tych testów wykryto 12 przypadków nietrzeźwych kierowców, których powstrzymano przed dalszym prowadzeniem pojazdu. To działanie, które realnie przyczynia się do bezpieczeństwa na szczecińskich drogach, eliminując zagrożenie związane z jazdą pod wpływem alkoholu.
- Jako lokalny pracodawca czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Dzięki „Trzeźwo Myślę" oraz innym inicjatywom, dbamy o to, by nasze działania miały pozytywny wpływ na jakość życia w Szczecinie - mówi Katarzyna Kiernożycka.
Raport podkreśla również znaczenie stabilności zatrudnienia, wysokich standardów BHP oraz innowacyjnych programów takich jak „Wywarzone Duety", łączących doświadczenie starszych pracowników z energią młodszych.
Marka Bosman - duma Szczecina podbija świat
Produkty powstające w Browarze Bosman są z dumą warzone w Szczecinie. - Z serca Pomorza Zachodniego nasze piwa wyruszają w daleką podróż - trafiają na stoły piwoszy na wszystkich kontynentach, w 36 krajach. To nie tylko duma lokalnej produkcji, ale i międzynarodowy ambasador polskiego rzemiosła piwowarskiego, cieszący się uznaniem na całym świecie - dodaje Katarzyna Kiernożycka.
Raport z myślą o przyszłości - i dla przyszłości
Browar Bosman jako część grupy Carlsberg Polska wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego (GOZ), używa energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i inwestuje w ekologiczne technologie. Lokalny Raport Wpływu Browaru Bosman to zaproszenie do dalszego dialogu z mieszkańcami, lokalnymi partnerami i każdym, komu zależy na przyszłości Szczecina.
- To nie jest raport do szuflady. To dokument, którym otwieramy nowy rozdział w historii Bosmana - z pomocą społeczności i dla niej - podkreśla Katarzyna Kiernożycka.
Szczegóły działań oraz pełna treść Lokalnego Raportu Wpływu dostępne są na stronie: https://www.carlsbergpolska.pl/zrownowazony-rozwoj/zrownowazony-rozwoj/raport-2024/
Nadesłał:
AliDut
|
Komentarze (0)