Kultura, sztuka » Kultura

Nakręcą Warszawę Chopina

Nakręcą Warszawę Chopina
Zobacz więcej zdjęć »
„Odwiedź Chopina w Warszawie” to temat najnowszego konkursu filmowego, który ogłosiło Miasto Stołeczne Warszawa. Na portalu MillionYou.com organizatorzy czekają na filmy zachęcające obcokrajowców do odwiedzenia stolicy w Roku Chopinowskim 2010.

„Zależy nam, by filmowcy pokazali stolicę jako miasto Fryderyka Chopina. W Warszawie kompozytor spędził dzieciństwo i młodość. Jest tu wiele miejsc z nim związanych. W Kościele sióstr Wizytek grywał na organach, w Pałacu Radziwiłłowskim koncertował, a w istniejącej do dziś restauracji Honoratka był stałym gościem. Wierzę, że zainspirowani tym tematem filmowcy znajdą ciekawy sposób na zaproszenie do Warszawy gości z zagranicy, a także z Polski." - mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta.

Źródłem inspiracji dla twórców może być audioprzewodnik po Warszawie Chopina znajdujący się na stronie Urzędu Miasta Warszawy - www.um.warszawa.pl.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaloguje się na portalu MillionYou.com i  prześle film trwający nie dłużej niż czterdzieści pięć sekund. Na filmowców czekają nagrody - 16 tysięcy złotych.

Termin nadsyłania filmów upływa 9 października 2009 roku. Jury wybierze filmy nominowane do nagrody, a uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 17 października 2009 roku - w rocznicę śmierci kompozytora.

Nagrody:

  • I miejsce - 3000 złotych
  • II miejsce - 2000 złotych
  • III miejsce - 1000 złotych
  • 20 nominowanych filmów otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł. 

Więcej informacji o konkursie na stronach:

 

Informacja o Roku Chopinowskim 2010

Przypadająca w 2010 roku 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina będzie nie tylko świętem kultury polskiej, ale również okazją do pokazania Warszawy, jako miasta o bogatej tradycji artystycznej. Z okazji obchodów Warszawa przygotowała bogatą ofertę turystyczno-kulturalną. Na stronie Miasta znajdują się między innymi audioguide i e-przewodnik po Warszawie Chopina, a także gra poświęcona kompozytorowi. Miasto planuje również ustawienie multimedialnych ławeczek Chopina oraz stworzenie przejść dla pieszych z motywem klawiatury.

Więcej informacji o obchodach Roku Chopinowskiego na stronie:

http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/chopin2010/?id=rok

 

Informacja o MillionYou.com

MillionYou łączy cechy serwisu video i portalu społecznościowego. Jest prowadzony przez moderatora, który zamieszcza tylko filmy spełniające wymogi artystyczne i komunikacyjne. Idziemy pod prąd  coraz powszechniejszemu zjawisku w sieci, czyli łamaniu praw autorskich, publikujemy wyłącznie filmy oryginalne, w całości stworzone przez internautów.- mówi Michał Slezkin, współtwórca portalu, który na zlecenie Miasta realizuje konkurs.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

starpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »