Firma » Biznes

Narzędzia do drewna - piła

Narzędzia do drewna to zróżnicowana kategoria. Są wśród nich dłuta czy elektronarzędzia. Jednak pierwszą rzeczą, jak przychodzi na myśl komuś, kto wypowiada te słowa jest piła. Tyle, że same piły są mocno zróżnicowane.

Wystarczy położyć obok siebie dwa narzędzia do drewna tego rodzaju i będzie widać różnicę. Na przykład w kształcie zębów. Zęby z głębokimi, ale różnymi wcięciami, pochylone i nieregularnie rozłożone to standard. Jeśli jednak zróżnicowanie długości zębów zostanie uporządkowane, zyskamy piłę, która tnie w sposób płynniejszy, redukuje hałas i podnosi efektywność pracy. Drobnostka, która sprawia, że narzędzia do drewna zaczynają być nieco bardziej skomplikowaną kategorią niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać.

Można na przykład położyć obok piłę, której zęby rozstawione są szeroko. Przestrzenie między nimi są szerokie i płytkie, ale równej głębokości. Taka piła dobrze tnie rzeczy niemetaliczne, takie jak drewno czy plastik. Z kolei żeby ciąć metal, należy zaopatrzyć się w piłę z szerokimi i głębokimi przestrzeniami między zębami.

Piła może być też przystosowana do używania przez dwóch ludzi. Takie narzędzia do drewna stosowane są w przemyśle drzewnym, służą do ścinania drzew. Mogą mieć od 1 do 3,5 m długości. W niektórych przypadkach ich długość dochodzi do 5 metrów.

Osobną kategorię stanowią narzędzia do drewna napędzane elektrycznie. W przypadku pił można tu wyróżnić na przykład piły tarczowe. W ich przypadku ostrze ma kształt tarczy, która nasadzona jest na napędzający ją bolec. Typowa piła posiada dysk o średnicy 360 mm i grubości 2,8 mm. Większe piły mogą mieć średnicę 410 mm. Zwykle tego rodzaju piła używana jest do cięcia desek.

Do cięcia drzew z kolei używana jest piła łańcuchowa. Tu źródłem napędu jest zwykle silnik spalinowy, znajdujący się z tyłu urządzenia. Z silnika wychodzi mechanizm, dzięki któremu napęd przenoszony jest na łańcuch zamocowany na prowadnicy. Piłę tego rodzaju można wykorzystywać także do pielęgnacji drzew i krzewów.

Źródło: artykuł powstał we współpracyu z firmą Leitz Polska - narzędzia do drewnaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »