Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Naturalne środki na przeziębienie

Naturalne środki na przeziębienie
Zobacz więcej zdjęć »
Lato zaczyna przynosić coraz więcej darów natury. Warto dobrze wykorzystać ten czas i już teraz przygotować się do zimy. Wśród wielu przetworów dobrze zrobić również i te, które pomogą zwalczyć różnego rodzaju przeziębienia.

Domowych sposobów na przeziębienie jest wiele, prawie każdy z nas zna podobne rzeczy z własnego dzieciństwa, gdy babcie serwowały naturalne leki w różnego rodzaju przeziębieniach. Któż nie zna na przykład syropu z cebuli, dobrze leczącego męczący mokry kaszel? Prostota przepisu na taki syrop sprawia, że nawet najgorzej radzący sobie w kuchni ludzie poradzą sobie z przyrządzeniem takiej mikstury. Obraną i pokrojoną w plastry cebulę wrzucamy do słoika, zasypujemy dużą ilością cukru i czekamy około czterdziestu ośmiu godzin. Po tym czasie syrop jest gotowy. Niestety, syropu nie da się przechowywać dłużej niż kilka dni, stąd też nie można zrobić zapasów na długie jesienne i zimowe dni.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z syropem z malin. Równie prosty do sporządzenia, może być z powodzeniem przechowywany przez wiele miesięcy. W ten naprawdę banalny wręcz sposób zapewniamy sobie nie tylko doraźną pomoc w przypadku przeziębienia, ale również i pewną, stałą kurację wzmacniającą naturalną odporność organizmu w czasie wielomiesięcznych chłodów i pluch.

Innym domowym, znanym powszechnie i stosowanym od dawna naturalnym lekiem na przeziębienie jest popularna herbatka z lipy. Bez większego trudu można ją również przyrządzić na własną rękę. Kwiaty tego niezwykle popularnego w naszym kraju drzewa nie są trudne do zdobycia, wystarczy poświęcić nieco czasu na ich zebranie. Kolejne kroki również nie są ani skomplikowane ani czasochłonne. Zebrane kwiaty lipy wystarczy po prostu wysuszyć i zapakować do jakiegoś szczelnego pojemnika. W razie wystąpienia objawów przeziębienia należy przygotować napar, używając standardowej łyżki stołowej jako miarki. Jedna w zupełności wystarczy, herbatek z lipy należy pić nie więcej niż trzy dziennie.

Oto najpopularniejsze z domowych sposobów na walkę z przeziębieniem. Obecnie w wielu sklepach ze zdrową żywnością i ziołami można bez trudu nabyć naturalne leki przeciwzapalne. Są one równie skuteczne, co te produkowane syntetycznie.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »