Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Naucz się udzielać pierwszej pomocy

Podczas wycieczki, w domu czy na ulicy może zdarzyć się sytuacja, kiedy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy! Dlatego warto poznać lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy! Okazją do tego będą warsztaty, które odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Wałbrzych w sobotę 20 kwietnia.

Pod okiem ratowników medycznych dorośli i dzieci dowiedzą się, jak zachować się, gdy ktoś w naszym otoczeniu ulegnie wypadkowi czy straci przytomność, przestanie oddychać lub zadławi się. Na profesjonalnych fantomach specjaliści pokażą działania, jakie należy podjąć, zanim do osoby potrzebującej przybędzie profesjonalna pomoc medyczna. Prowadzący będą przypominali, że gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy, powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy, a następnie wykonać działania, których nauczyliśmy się podczas spotkania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dorośli oprócz nauki pierwszej pomocy, dowiedzą się, jak prawidłowo wyposażyć apteczkę do domu lub na rodzinną wyprawę, otrzymają instrukcję pierwszej pomocy, przewodnik, jak się przygotować do wycieczki oraz kartę ICE, gdzie można wpisać kontakty do bliskich, których służby medyczne mogą powiadomić w sytuacji, gdy coś nam się stanie. Z kolei dzieci, w specjalnym kąciku plastycznym wykonają prace, które pozwolą zapamiętać zdobyte informacje.

Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić, w jakiej formie jest jego organizm. Za pomocą analizatora składu ciała, który przypomina wagę, będzie można dowiedzieć się, jaki procent naszych komórek stanowią te tłuszczowe, jaka jest masa kości i mięśni oraz jak funkcjonuje nasz metabolizm.

Przygotuj się na aktywny wypoczynek

Wiosenna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku i wypraw do lasu lub w góry. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo przygotować się do takiej wyprawy, by pozostawiła wyłącznie miłe wspomnienia. Prowadzący podpowiedzą, jak skompletować ubranie i jak przygotować się na niespodziewana okoliczności, na przykład nocleg w lesie.

Nie lada atrakcją będą okulary Virtual Reality, które pozwolą zobaczyć, jak wygląda przejazd karetką przez miasto lub wycieczka w plener.

Wiedzę zdobytą podczas spotkania będzie można utrwalić, oglądając wystawę edukacyjną w pasażu centrum handlowego.

Spotkanie pt. „Poznaj zasady pierwszej pomocy” odbędzie się 20 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Wałbrzych przy ulicy Wieniawskiego 19 od godziny 10.00 do godziny 18.00. Wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »