Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nauczanie bez porażek

Efektywna komunikacja z uczniem? To możliwe. Dzięki Treningowi Skutecznego Nauczyciela (ang. Teacher Effectiveness Training), który po latach oczekiwania, już od maja, będzie organizowany także w Polsce.

Dr Thomas Gordon, trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, jest autorem wielu książek wydanych aż w 28 językach. Ich sprzedaż przekracza rocznie 6 milionów egzemplarzy.

W Polsce ukazały się między innymi tytuły: „Wychowanie bez porażek” oraz „Wychowanie bez porażek w szkole”. Metody Gordona nie można jednak nauczyć się z książek. – Trening Skutecznego Nauczyciela zawiera unikalne treści oraz bardzo dużo ćwiczeń, które pozwalają przełożyć teorię na praktykę. Jest bardzo dobrze dopracowany merytorycznie i metodycznie, poparty materiałami wizualnymi i książką. Połączenie tych elementów daje kompleksową wiedzę oraz umiejętności – podkreśla psycholog Violetta Kruczkowska, prezes Fundacji „Wychowanie bez porażek, która w Polsce prowadzi TSN.

Nie ma przegranych

Celem Treningu jest wdrożenie w codzienną praktykę metody Gordona: sposobu porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów metodą "bez przegranych". Uczy sprawdzonych, a co najważniejsze skutecznych, sposobów rozwiązywania problemów w relacjach nauczyciel - uczeń. - Ci, którzy ukończą Trening dowiedzą się jak bez przymusu przekazywać wartości, rozwiązywać konflikty z rodzicami i dziećmi, pomagać uczniom jeszcze efektywniej przyswajać wiedzę oraz radzić sobie z problemami, które dla każdej ze stron mogą być przeszkodą w procesie nauki – mówi V. Kruczkowska.

Rewolucja w relacji z dziećmi

Od kilku lat, w podobnych treningach uczestniczą rodzice. – Wszyscy zgodnie przyznają, że wprowadzając w życie metodę Gordona, stają się uczestnikami prawdziwych rewolucji w relacjach z dziećmi. Oczywiście pozytywnych - zapewnia psycholog Magdalena Dotkuś, doktorantka SWPS, związana z Centrum Komunikacji Gordona, a jednocześnie mama trójki dzieci, która od kilku lat w praktyce wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas Treningów.

Informacje praktyczne

Kurs obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Jest skierowany przede wszystkim do nauczycieli oraz osób pracujących tam gdzie występuje relacja nauczyciel – uczeń.

Absolwenci Treningu Skutecznego Nauczyciela otrzymają specjalny zeszyt ćwiczeń, książkę „Wychowanie bez porażek w szkole” oraz dyplom ukończenia TSN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »