Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nauczyciele i ich przedszkola nagrodzeni w konkursie „Poznaj misie”

Nauczyciele i ich przedszkola nagrodzeni w konkursie „Poznaj misie”
Zobacz więcej zdjęć »
W czwartej edycji konkursu Akademii Misia Haribo - po raz pierwszy skierowanej do nauczycieli przedszkolnych, udział wzięło ponad 350 placówek z całej Polski. 10 prac – scenariuszy zajęć - które zdobyły pierwsze miejsce, zostanie wydanych przez Akademię.

Zakończona właśnie czwarta edycja konkursu Akademii Misia Haribo - zatytułowana „Poznaj Misie” - w odróżnieniu od trzech poprzednich skierowana była do nauczycieli. Ich zadanie polegało na przygotowaniu scenariusza zajęć przybliżającego przedszkolakom zwyczaje niedźwiedzi brunatnych przy pomocy 8 kart edukacyjnych. Prace zdobywców pierwszego miejsca - przedszkoli z Bełchatowa, Garwolina, Kaźmierza, Nowej Serzyny, Oleśnicy, Pleszewa, Pyrzowic, Warszawy, Wrześni i Żar - zostaną wydane przez Akademię w poradniku „Baw się i ucz z Akademią Misia Haribo”, który trafi do wszystkich placówek biorących udział w konkursie. Na drugim miejscu znalazło się 50 przedszkoli z całej Polski. Kolejnych 100 scenariuszy zostało wyróżnionych przez jury Akademii. Lista nagrodzonych przedszkoli dostępna jest na stronie www.haribo.com, w zakładce Akademii Misia Haribo.

”Przygotowanie pouczającego, a zarazem interesującego scenariusza zajęć nie jest zadaniem łatwym, a mimo to pośród nadesłanych prac znalazło się wiele ciekawych propozycji” – mówi Magda Wyszomirska, metodyk, ekspert Akademii i członek jury. „Akademia Misia Haribo za główny cel stawia sobie naukę poprzez zabawę i tego właśnie szukaliśmy w zgłoszonych do konkursu scenariuszach - by w ciekawy i zajmujący sposób przekazywały najmłodszym cenną wiedzę dotyczącą zwierząt, w tym szczególnie niedźwiedzi brunatnych” - dodaje Wyszomirska. Zwycięzców i laureatów konkursu „Poznaj Misie” wyłoniono na podstawie walorów edukacyjnych zaproponowanych zajęć - zarówno w sferze zapoznania dzieci ze zwyczajami niedźwiedzi brunatnych, jak również rozwijania różnych grup zmysłów i połączenia nauki o zwierzętach ze zdobywaniem wiedzy z innych obszarów, np. języków obcych. Pod uwagę brano również oryginalność i atrakcyjność materiałów pomocniczych oraz dokumentację zdjęciową.

Konkurs „Poznaj Misie” stanowił nie tylko okazję do ciekawej i rozwijającej zabawy, ale również szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Dla autorów 10 najlepszych prac, przygotowano laptopy, a ich placówki, podobnie jak przedszkola zdobywców drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zestawy gier EPEE i zeszyty ćwiczeń Akademii Misia Haribo. Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną dyplomy oraz poradniki „Baw się i ucz z Akademią Misia Haribo” zwierające najlepsze scenariusze.

„Kolejna edycja konkursu Akademii rusza już w kwietniu br.” – mówi Beata Falińska-Zubko, Marketing Manager Haribo Sp. z o.o „Potrzeba uwrażliwiania dzieci na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym i duże zainteresowanie ostatnim konkursem poświęconym niedźwiedziom brunatnym, skłania do tego, by również w kolejnej edycji poruszyć tematykę związaną z przyrodą” – dodaje Falińska-Zubko. W oczekiwaniu na szczegóły, zapraszamy do odwiedzenia strony www.haribo.com, gdzie działa internetowa Akademia Misia Haribo. Znajdują się tam porady ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki i żywienia oraz scenariusze gier i zabaw dla najmłodszych.

Informacje o Akademii Misia Haribo:
Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademia działa także w Internecie, na stronie www.haribo.com, gdzie dostępne są atrakcyjne materiały dla tych rodziców, którzy szukają inspiracji do nowych gier i zabawy z dziećmi oraz porad ekspertów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »