Technologie » Internet

Newline dba o zdrowie użytkowników monitorów interaktywnych

Newline dba o zdrowie użytkowników monitorów interaktywnych
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowsze monitory Newline Interactive zostały wyposażone w szyby z powłoka antybakteryjną z certyfikatem TÜV. Oznacza to, że spełniają one wymagane standardy bezpieczeństwa.

Monitor interaktywny jest urządzeniem, które obsługujemy dotykowo. Często w jednym dniu dotyka go wiele osób i w ten sposób mogą przenosić się wirusy i bakterie. Najnowsze monitory Newline Interactive zostały wyposażone w szyby z powłoka antybakteryjną z certyfikatem TÜV. Oznacza to, że spełniają one wymagane standardy bezpieczeństwa.

 

Kontrolą jakości zajmuje się TÜV Rheinland.  Testy zostały wykonane metodą JIS Z 2801, która pozwala określić antybakteryjną aktywność i skuteczność danej powierzchni. Standardowy test trwa 24h, a skuteczność powłoki antybakteryjnej monitorów Newline została oznaczona na poziomie ponad 99,9%. Oznacza to, że tyle wirusów i bakterii zostało zneutralizowanych w badanym czasie.

 

Ochrona oczu

Żaden wyświetlacz nie jest obojętny dla naszych oczu. Szczególnie szkodliwe jest niebieskie światło. Nadmierna ekspozycja może obniżyć poziom melatoniny, zaburzyć rytm dobowy i zaszkodzić oczom. W pracy bardziej zagraża nam  cyfrowe zmęczenie wzroku. Wiąże się  to z takimi dolegliwościami jak bóle głowy, trudności z koncentracją, a nawet podrażnienie oczu i zaburzenia ostrości widzenia.

Powszechnie stosowane są więc filtry oprogramowania. Za prozdrowotne atuty płacimy obniżeniem jakości wyświetlanego obrazu. Newline zneutralizował ten problem u źródła stosując rozwiązanie sprzętowe, które jest zdecydowanie skuteczniejsze i pozwala cieszyć się krystalicznym obrazem i znakomitymi kolorami.

 

Najnowsze monitory interaktywne wyposażone w szybę antybakteryjną oraz sprzętowy filtr niebieskiego światła to:

Newline Lyra – urządzenie polecane dla edukacji, Newline Elara – monitor dla biznesu, flagowy model Newline Vega. A także Newline NAOS+ monitor z gwarancją bezpieczeństwa klasy ENTERPRISE – bez systemu Android i kompatybilny z Windows Ink. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »