Firma » Reklama
Niby takie nic
Zobacz więcej zdjęć » |
Blachy, druty, pręty. Producenci wyposażenia mieszkań, artyści zaskakują nas coraz bardziej pomysłami na wykorzystanie takiego rodzaju materiałów. Zobaczcie jakie dzieła powstają z kawałka metalu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Piękno codziennego użytku
Drut i blacha mają naprawdę wiele zastosowań, więcej niż można sobie wyobrazić. Bogactwo zastosowania tego tworzywa dostrzegał już mistrz Słodowy, tworząc z niego przeróżne przydatne sprzęty.
W jednym z odcinków kultowego już programu stworzył wiele przydatnych sprzętów codziennego użytku, udowadniając po raz kolejny, że da się zrobić coś z niczego. Spod jego ręki wyszły przeróżne ozdobne podkładki pod gorące naczynia, narzędzia (odcinek w całości do zobaczenia w sieci, np. tutaj).
Ale to nie wszystko. Drut do sztuki użytkowej wkracza pełną parą. Coraz częściej wykorzystywany jest w masowej produkcji, sięgają po nie firmy tworzące sprzęt codziennego użytku. Powstają wobec tego tkane z drutu misy i koszyki. Blachę wykorzystuje się w produkcji mebli. Okazuje się, że może stać się również niezastąpionym materiałem dla artystów.
„Druty, pręty czy blacha to bardzo wdzięczne tworzywa. Nadaje się właściwie do każdego rodzaju instalacji. Dlatego chętnie po niego sięgają zarówno rzemieślnicy czy artyści jak i masowi producenci sprzętu.” tłumaczy Zygmunt Działocha z firmy Elka, specjalizującej się w handlu metalami kolorowymi i stalą nierdzewną.
W dłoni artysty
Drut wykorzystywany jest również w sztuce, sięgają po niego artyści z całego świata, tworząc niepowtarzalne rzeźby i instalacje. Jednym z najpopularniejszych współczesnych twórców tworzących z drutu jest Andrea Lomanzo. Jego rzeźby jakiś czas temu można było zobaczyć w ogrodach Ambasady Francji w Warszawie.
Bardzo ciekawe instalacje wyszły również spod ręki Daniela Proulx i Pierre Mattera. Przedstawiają one steampunkowe postaci zwierząt.
Wielkie instalacje
Ciekawe instalacje z drutów powstają również na wielkich budowlach oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. Jedną ze słynniejszych instalacji powstała w hotelu Banks w Antwerii. Jest to pleciona z drutu elewacja i ogrodzenie, tworzące wrażenie wielkiej ozdobnej tkaniny.
Metalowe elementy, druty, fragmenty blach stają się coraz częściej inspiracją, podstawą tworzenia nie tylko domowych majsterkowiczów, ale także wielkich artystów. Panująca obecnie moda na recycling z pewnością nadal będzie angażować do tego typu działania zarówno artystów, jak i producentów masowych. Należy tylko czekać na kolejne zaskakujące efekty.
Nadesłał:
Belman
|
Komentarze (0)