Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nie daj się alergii, podejmij leczenie!

Nie daj się alergii, podejmij leczenie!
Zobacz więcej zdjęć »
W obecnych czasach choroby alergiczne są jednymi z najczęściej występujących schorzeń. Są zwykle przewlekłe i cechują się licznymi nawrotami u pacjentów. U wielu osób alergie trwają przez całe życie. Tylko wczesna diagnostyka może zahamować rozwój chorób alergicznych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dolegliwości układu oddechowego, dolegliwości skórne, oczne oraz coraz częstsze dolegliwości brzuszne - to główne objawy alergii.  Charakter tych  przypadłości, jak i same dolegliwości zmieniają się wraz z wiekiem. Mogą pojawiać się w dowolnym momencie, od chwili urodzenia do późnej starości. Alergie warunkowane są przede wszystkim cechami genetycznymi i środowiskiem, w którym żyjemy i pracujemy.

Kiedy rozpoznać, że mamy alergię? Sytuacje, które powinny skłonić nas do pójścia do alergologa są przeróżne. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić, gdy wśród objawów pojawiają się: duszności i uczucie ucisku w klatce piersiowej, których powodem nie są choroby serca i choroby naczyniowe, następnie świsty oddechowe słyszalne dla pacjenta oraz przewlekły kaszel, trwający kilka tygodni i nieustępujący pod wpływem typowego leczenia, zalecanego przez lekarza pierwszego kontaktu. Objawem alergii może być także katar, który nie mija po charakterystycznych sytuacjach związanych ze zwykłym przeziębieniem. Niepokojące powinny być również:  zmiany i obrzęki skórne, podrażnienia oczu typowe dla alergii, w tym łzawienie, pieczenie, swędzenie oraz obrzęki. Alergią często towarzyszą również dolegliwości brzuszne, które mogą budzić niepokój pacjenta, a także jego lekarza rodzinnego oraz tzw. „skazy białkowe", które powinny ulec weryfikacji alergologicznej oraz inne mniej typowe objawy, będące również udziałem oceny alergologicznej np. niektóre zespoły chorobowe centralnego układu nerwowego.

Alergia diagnozowana jest najczęściej poprzez szczegółowy wywiad lekarza z pacjentem, badanie przedmiotowe i pomocnicze,  badanie ogólne oraz testy alergologiczne. Te ostatnie można wykonać m.in. w Prywatnej Lecznicy Certus, która oferuje swoim pacjentom kilka rodzajów badań alergologicznych. Wyniki wykonanych testów mogą być ujemne tzn. nie muszą one wykazywać oczekiwanych przez pacjenta lub nawet lekarza kierującego, dodatnich wyników badań testowych alergologicznych, a mimo to koniecznie jest, aby je wykonać, o ile nie mamy stwierdzonych innych przeciwskazań. Testy skórne punktowe najczęściej wykonywane są w okresach jesienno-zimowych z powodów licznych zagrożeń zdrowotnych dla pacjenta, które mogą wystąpić w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim. Do badania wykorzystywane są specjalne plastry komorowe z alergenami, które nakłada się na plecy pacjenta. Ewentualna nadwrażliwość na nie może świadczyć o alergii.  Test alergologiczny skóry zwany nakłuciowym, wykonywany przez alergologa, polega z kolei na wykryciu nadwrażliwości organizmu na substancje zwane alergenami, które powodują uczulenia. Alergeny te mogą być pochodzenia wziewnego lub pokarmowego.

Dlaczego leczenie alergii jest tak ważne? Przynosi ono wiele pozytywnych dla pacjenta rezultatów, a co najważniejsze: wyhamowuje przewlekłe procesy zapalne i zmniejsza częstotliwość oraz natężenie nawrotów, przez co równocześnie redukuje ogólne powikłania.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

adStone

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »