Motoryzacja » Samochody

Nie masz pomysłu na wakacje? Pojedź do Pekinu

Nie masz pomysłu na wakacje? Pojedź do Pekinu
Zobacz więcej zdjęć »
Już 19 czerwca rusza otwarty dla wszystkich Rajd Wenecja-Pekin, którego sponsorami są porównywarka szyb samochodowych www.glass4cars.pl oraz producent szyb Grupa Fuyao.

Uczestnicy rajdu wystartują z Wenecji, koło... Żnina, a następnie podążą trzema trasami przygotowanymi dla samochodów osobowych, kamperów oraz terenowych 4×4 do stolicy Chin.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trasa rajdu szlakiem Marco Polo (a może raczej Marka Polaka?) wiedzie z Polski przez Litwę, Łotwę, Rosję, Kazachstan, Kirgistan oraz Chiny, aż do wybrzeża Pacyfiku. Metę w Pekinie uczestnicy rajdu powinni osiągnąć po 28 dniach. Tam można zmienić załogę na drogę powrotną lub też wysłać pojazd kontenerem do Polski i wrócić samolotem. Kto ma więcej czasu, może do Polski wrócić samochodem. Trasa tym razem będzie prowadziła przez Mongolię, Rosję i Białoruś. Łącznie 25 tysięcy kilometrów. Cała wyprawa tam i z powrotem potrwa 45 dni

To będzie najprawdopodobniej najdłuższy rajd samochodowy w historii polskiej motoryzacji. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którym marzą się chińskie wakacje. Rajd jest otwarty na posiadaczy samochodów osobowych, kamperów oraz aut terenowych 4×4. Z zapisami na rajd trzeba się jednak pospieszyć, bo lista zamykana jest na początku marca.

„To będzie rajd roku, ale nie wyścig. Naszym celem jest by wszystkie pojazdy osiągnęły cel – Pekin” - mówi Wiesław Cholewa, pomysłodawca rajdu i pierwszy jego zgłoszony uczestnik, a także Prezes Zarządu Glass4cars SA.

Rajd jest przedsięwzięciem niekomercyjnym. Uczestnicy muszą ponieść koszty: wiz, zezwoleń niezbędnych do wjazdu na terytorium Chin, eksploatacji pojazdów (przede wszystkim paliwo), wyżywienia, noclegów, ubezpieczenia, atrakcji turystycznych i inne koszty organizacyjne. Sumując te koszty, należy się liczyć z wydatkiem ok. 6-8 tysięcy euro od dwuosobowej załogi. Cena ta zależy od ekonomiki pojazdu, indywidualnych standardów noclegów w podróży i zwyczajów kulinarnych uczestników.

Rajd wsparły www.glass4cars.pl - platforma umożliwiająca łatwe porównanie cen szyb samochodowych, a także sprawdzenie cen ich wymiany w różnych serwisach oraz umówienie terminu online, a także Grupa Fuyao - aktualnie trzeci największy producent szyb samochodowych na świecie. Szyby Fuyao są wykorzystywane przy pierwszym montażu na linii produkcyjnej w autach takich producentów, jak: Audi, Bentley, BMW, Toyota, Volkswagen czy Volvo.

Dodatkowe informacje o rajdzie, a także możliwość zgłoszenie chęci udziału w nim jest dostępna pod adresem: http://www.wenecja-pekin.pl/.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy też do obejrzenia wywiadu z organizatorami rajdu – Wiesławem Cholewą oraz Przemkiem Osuchowskim. Zostanie on wyemitowany w najbliższą sobotę (7/02/2015) w programie Męska Strefa (TVP3, godz. 17:00; http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/programy/meska-strefa).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »