Dom » Wnętrza

Nie rezygnuj ze stylu skandynawskiego – postaw na japandi!

Nie rezygnuj ze stylu skandynawskiego – postaw na japandi!
Zobacz więcej zdjęć »
Miłośnicy stylu skandynawskiego muszą się pogodzić z tym, że nie jest to najnowszy trend. Nie oznacza jednak, że całkowicie odszedł do lamusa. Wciąż lubimy przebywać w przestrzeniach, które obfitują w barwy ziemi, a do tego są jasne, przestronne i bardzo przytulne.

Jeśli jednak przychodzi chęć na coś nowego, ale jednocześnie skandynawskie elementy pozostają nam bliskie, można postawić na nowość, która podbija tegoroczne rynki wnętrzarskie. Czas poznać japandi!Minimalizm, sztuka i natura

Gdy przyjrzyjmy się z bliska stylowi japandi, zauważymy, że ma sporo wspólnego z typowo skandynawskimi wnętrzami. I niech nie zmyli nas brzmienie japandi. Choć faktycznie będzie tu miejsce na japońskie akcenty, to wcale nie oznacza, że domowe przestrzenie nagle staną się tylko orientalne i jednorakie. Modny w tym roku wystrój łączy w sobie cechy, który znamy zarówno z wnętrz skandynawskich, jak i industrialnych, a na to składają się właśnie wspomniane akcenty.

Japandi lubi minimalizm, a jednocześnie opiera się na umiłowaniu do sztuki. Możemy zatem chłodne wnętrza skandynawskie, ożywić, rozjaśnić i uczynić jeszcze bardziej przyjaznymi. Tu ma być przestronnie oraz z maksymalnym dostępem światła słonecznego. Z okien znikają zatem wszelkiego rodzaju firanki, zasłony, kotary i inne elementy, które zabierają dostęp do tego, co dzieje się na zewnątrz. Od razu staje się jaśniej!

Wiemy, że oprawa okna dotąd była ozdobą, ale tę rolę tym razem przejmują zastosowane lampy. Choć i one powinny być w miarę możliwości minimalistyczne, to jednak ich ciekawe kształty, lekkość czy zastosowane materiały, poza funkcjonalnością przyczynią się do dekorowania przestrzeni. Wybierajmy pośród konstrukcji, które poza metalem mają w sobie elementy drewniane lub drewnopodobne, na przykład nowoczesne oświetlenie Azzardo. Dlaczego akurat taka baza w lampach? Bo japandi przewiduje, że nasze wnętrza zbliżają się do natury. Wybrane ściany mogą zatem stać się tłem dla roślinnych aranżacji. Na podłodze ustawiamy obszerne donice z kwiatami, a oświetlenie w drewnie komponuje się z przyrodniczym wystrojem.Bez ozdobników, w stonowanych barwach

Skandynawski styl to pastelowe barwy. Niekiedy przełamane żywymi i soczystymi kolorami, ale tylko w dodatkach. Ten element pozostaje we wnętrzach japandi, ponieważ tu stawia się na kolory ziemi. Wyrzucamy najbardziej krzykliwe barwy, na rzecz bieli, beżów i szarości. Rezygnujemy z ozdób i dekoracji, których ostatnio przybyło zbyt dużo. Eksponować piękno japandi może przecież oświetlenie.

Wróćmy na moment do umiłowania do sztuki. Ten styl lubi elementy wyposażenia, które zaczynają przypominać artystyczne instalacje. Wykorzystajmy to, wybierając proste lampy wiszące, ale nie samotnie, lecz w grupie. Mogą być one połączone drucianymi przewodami, opatrzone ażurowymi, metalowymi kloszami. Każda lampa na innej wysokości? Doskonale! Przecież o to chodzi, by było artystycznie.

Mamy przed sobą propozycję, która najpewniej na długo zagości w naszych wnętrzach. Przekonajmy się, że ten trend zbliżający nas do natury, minimalistyczny, a jednocześnie elegancki, buduje wyjątkową przestrzeń, w której spotkania z bliskimi są otoczone magiczną aurą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »