Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Nieracjonalne żywienie

Nieracjonalne żywienie
Zobacz więcej zdjęć »
Nieracjonalne żywienie to błędy, których możemy uniknąć i stać się przez to zdrowsi, a pewnie też zgrabniejsi i młodsi.

Kto by nie chciał wyglądać o dziesięć kilogramów młodziej lub czuć się tak, jak za młodych lat. Jak tego dokonać? Błędy dietetyczne mogą być jakościowe jak i ilościowe. Mówiąc inaczej - często jemy zbyt dużo i źle dobrane posiłki. Doświadczenie uczy, że to co najprostsze i zgodne z naturą jest najlepsze.To co powinniśmy jeść można określić jako:
- naturalne
- świeże
- urozmaicone
- nie przetworzone

Dzięki odpowiedniemu odżywianiu możemy wpływać na zdrowie dostarczając organizmowi pokarmy bogate w tak zwane antyoksydanty czyli substancje naturalne broniące na przed wolnymi rodnikami tlenu uznawanymi za przyczynę wielu chorób a także samego procesu starzenia organizmu. Poza jakością istotna jest ilość pożywienia.

I tu pojawiają się nasze kolejne błędy, gdyż najczęściej mamy tendencje do przejadania się i w związku z tym do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów. Otyłość jest czynnikiem sprzyjającym ujawnieniu się i nasileniu wielu chorób. Należy tu choćby wymienić choroby narządu ruchu, układu krążenia , a także nowotwory sutka, macicy, pęcherzyka żółciowego i udary mózgu. Utrzymanie odpowiedniej wagi ciała jest bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej, a nie tylko kwestią mody czy estetyki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »