Moda » Odzież

„Nieśmiertelna Coco Chanel”

„Nieśmiertelna Coco Chanel”
Zobacz więcej zdjęć »
Coco Chanel powiedziała niegdyś, że moda przemija, a styl pozostaje. Mówiąc to z pewnością nie zdawała sobie sprawy, że stworzony przez nią styl stanie się inspiracją dla przyszłych pokoleń i dzięki temu pozostanie żywy przez cały XX i początek XXI wieku.

Ikona stylu - Z dorobku Chanel czerpią miliony. Zarówno zakochane w jej kolekcjach zamożne elegantki, jak i projektanci mody na całym świecie. Twórczyni nieśmiertelnej „małej czarnej”, prawdziwie kobiecych perfum i stylu „na chłopczycę” podziwiana jest także przez polskie marki, które wierne jej kanonom mody tworzą uniwersalne i pasujące na każdą okazję kolekcje.

Męski styl

Chanel uwolniła kobiety z ciasnych, krępujących ruchy gorsetów i długich do kostek spódnic. Zamiast tego dała im męską swobodę, ubierając je w wygodne, ale kobiece w stroju spodnie, którymi zrewolucjonizowała damską garderobę.

Sztuczne perły

Modna w ostatnich latach plastikowa biżuteria, traktowana przez niektóre z kobiet z pogardą, w pewien sposób jest rehabilitowana poprzez fakt, że to Chanel stała się jej prekursorką. Do kanonu przeszły noszone przez Nią sztuczne perły, na które, w przeciwieństwie do prawdziwych, stać każdą z nas.

Moda dla każdej kobiety

Takie w zamyśle miały być projekty realizowane w pierwszym butiku Chanel. Coco sama pochodziła z ubogiej rodziny i dlatego wiedziała, że każda, nawet mniej zamożna kobieta chce czuć się pięknie, modnie i wyjątkowo. Chanel dawała więc taką szansę swoim klientkom.

Z biegiem czasu Jej kreacje stały się jednak niezwykle popularne i pożądane wśród możnych tego świata, przez co w rezultacie kosztują obecnie krocie i nie są już dostępne dla każdej z nas.

Chanel po Polsku

Na szczęście istnieje wiele marek, które pozostając wierne idei i kanonom Chanel, tworzą projekty w przystępnych cenach i choć bez znaczka CC, to „z Jej duchem pod podszewką”.

Przykładem takiej marki jest łódzka firma Every Nature, która zainspirowana twórczością Coco Chanel, oddała Jej hołd z okazji 125 rocznicy urodzin, przypadającej w ubiegłym roku. Z tej inspiracji zrodziła się wiosenno – letnia kolekcja „African Dream”.

Dla kobiety sukcesu

- Odzież Every Nature skierowana jest do aktywnych, wymagających kobiet, ceniących oryginalność, jakość i perfekcję wykonania. Coco Chanel zainspirowała nas do utrzymania oficjalnej linii wiosenno – letniej kolekcji w konwencji lat 20 – tych. Dopasowane żakiety, ołówkowe spódnice i spodnie, podkreślające atuty kobiecego ciała, to tylko niektóre z naszych propozycji – informuje Piotr Berliński, dyrektor zarządzający Every Nature.

Spadek Chanel

Do chanelowskich symboli zalicza się z pewnością sukienki z obniżoną talią, kubełkowe kapelusze i opaski na włosy. To Chanel dała kobietom swobodę butów na niskim obcasie, szmizjerkę, trenczowy płaszcz i plisowaną spódnicę. Nadała kobiecej modzie nowe standardy, które pomimo upływu lat wciąż żyją w kolekcjach wielu współczesnych projektantów.

- Nie bez przyczyny najnowsza kolekcja Every Nature podzielona została na linię Office – Classic i Casual – Safari Romance. Z jednej strony poprzez linię casualową nawiązujemy do naturalności – idei, którą wyznajemy, z drugiej zaś linią klasyczną podkreślamy styl i elegancję współczesnej kobiety. A kto mógł być lepszą inspiracją dla tej części kolekcji, jak nie Coco Chanel – wyjaśnia projektantka Every Nature, Magdalena Kubalańca. Pozostaje więc mieć nadzieję, że twórczość Chanel inspirować będzie także przyszłe pokolenia, a jej styl, tak jak Ona sama powiedziała, nigdy nie przeminie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Żarówka PR i Marketing
http://www.zarowkamarketing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »