Motoryzacja » Samochody

Nissan NV200 - bogate i praktyczne wyposażenie

Nissan NV200 - bogate i praktyczne wyposażenie
Zobacz więcej zdjęć »
Pojazdy dostawcze oferowane są zwykle tylko z podstawowym wyposażeniem. W przypadku NV200 jest inaczej, ponieważ kwestię wygody kierowcy i pasażerów potraktowano tu priorytetowo.

Wygląd kokpitu świadczy o silnych związkach z segmentem samochodów osobowych. Jak przystało na pojazd służący do przewozu zarówno sprzętu, jak i osób, w kabinie znalazło się całe mnóstwo schowków na drobiazgi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Komfort codziennej eksploatacji podnoszą przemyślane rozwiązania, takie jak uchwyty na karty pod daszkami przeciwsłonecznymi, przegródki na monety w konsoli centralnej czy wygodne haczyki. W kieszeniach na drzwiach zmieszczą się dwa atlasy z mapami w formacie A4, a w ukrytej przegródce w schowku w desce rozdzielczej można przewozić na przykład aparat fotograficzny czy telefon komórkowy.

Przed oczami kierowcy znajduje się tylko jeden tradycyjny wskaźnik - prędkościomierz. Oprócz niego kierowca ma jednak do dyspozycji także jeden z najbardziej kompleksowych komputerów podróżnych. Na jego wyświetlaczu podawane są nie tylko tradycyjne dane, czyli zużycie paliwa, terminy przeglądów, przebieg itp., ale także inne zaprogramowane informacje, takie jak sugestie zmiany przełożenia.

W obrębie wyświetlacza znajduje się mały ekran kamery cofania. Nissan był pionierem we wprowadzaniu kamer wspomagających parkowanie, które pojawiły się w pojazdach tej marki już 10 lat temu, a obecnie są dostępne w modelach Pathfinder, X-TRAIL, Qashqai i Murano.

Zważywszy na fakt, że kierowcy NV200 Combi większość czasu będą spędzać w mieście, gdzie jazda wymaga umiejętności manewrowania na ciasnych parkingach, kamera umieszczona w wykończeniu tylnych drzwi powinna okazać się popularnym elementem wyposażenia, ponieważ nawet minimalna szkoda parkingowa może oznaczać poważną stratę czasu i koszty dla właściciela i kierowcy.

Standardowy centralny zamek sterowany pilotem podnosi wygodę korzystania z pojazdu, zwłaszcza w przypadku konieczności jego częstego zamykania i otwierania w trakcie wykonywania dostaw do wielu odbiorców.

Wyposażenie NV200 z zakresu bezpieczeństwa obejmuje poduszkę powietrzną kierowcy oraz - w ramach pakietu bezpieczeństwa - ESP, klimatyzację oraz czołową poduszkę powietrzną pasażera i boczne poduszki powietrzne. W wersjach bez poduszki powietrznej pasażera wnęka w górnej części deski rozdzielczej pełni funkcję dodatkowego schowka. 

Hamulce z ABS oraz układ wspomagania hamowania awaryjnego i elektroniczny układ rozdziału siły hamowania to elementy wyposażenia standardowego.

Szczególną uwagę zwrócono na komfort kierowcy i pasażerów, czego dowodem jest wydajny system ogrzewania i przewietrzania wnętrza. Klimatyzacja stanowi standardowe wyposażenie wersji Combi Comfort i VAN Comfort, natomiast w wersjach Basic może być zamontowana jako oddzielna opcja bądź w ramach pakietu Cargo. Znalezienie odpowiedniej pozycji za kierownicą ułatwia jej regulacja w pionie.

Elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu z funkcją opuszczania i podnoszenia jednym naciśnięciem przycisku po stronie kierowcy oraz elektrycznie sterowane lusterka to standardowe elementy wyposażenia Comfort.

Pozostałe opcje to miedzy innymi regulowane punkty mocujące bagaż do ścianek bocznych vana oraz dywaniki podłogowe z PCV, zabezpieczające podłogę przed uszkodzeniami (osłona podłogi występuje standardowo w wersjach Comfort). Podstawowe wersje NV200 są wyposażone w stalowe koła z czarnymi osłonami piast lub z pełnymi kołpakami. Atrakcyjne sześcioramienne felgi aluminiowe to wyposażenie opcjonalne NV200 Combi Comfort.

Samochodowy system rozrywki składa się z wyświetlacza RDS o wymiarach 2DIN ze zintegrowanym radioodtwarzaczem CD z gniazdkiem do podłączenia odtwarzacza MP3. Wszystkie wersje wyposażone są w parę 6,5-calowych głośników zamontowanych w przednich drzwiach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »