Gospodarka » Bezpieczeństwo

Nitus kontra koronawirus

Nitus kontra koronawirus
Zobacz więcej zdjęć »
Sytuacja związana z epidemią koronawirusa z dnia na dzień przybiera na sile. Zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się choroby stawiają w trudnej sytuacji nie tylko pracowników, ale także przedsiębiorców.

Firma Nitus podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zwiększać bezpieczeństwo zarówno osobom zatrudnionym, jak i swoim klientom, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich dotychczasowych obowiązków. Wdrożono niezbędne narzędzia oraz uruchomiono procedury, które gwarantują wysoką ochronę i komfort pracy, pomimo niełatwych okoliczności.

Praca zdalna

Nadzwyczajne położenie związane z koronawirusem doprowadziło do maksymalnych ograniczeń spotkań osobistych i wszelkich zgromadzeń, w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się choroby. Ze względu na ochronę zdrowia i życia swoich pracowników oraz klientów, firma Nitus zdecydowała się na pracę zdalną części swojego zespołu.

Wspólnymi siłami zadbano o to, by stworzyć odpowiednie stanowiska pracy w domach. Przedsiębiorca zapewnił wszelkie niezbędne do pracy narzędzia, oprogramowania oraz materiały, aby osoba zatrudniona mogła w pełnym stopniu spełniać zakres swoich obowiązków.

-Wierzymy, że dzięki takim działaniom, możemy przyczynić się, choć w minimalnym stopniu, do zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii - mówi Paweł Orzeł, dyrektor handlowy firmy Nitus.

Środki dezynfekujące

Niestety nie każdy może wykonywać swoje obowiązki z poziomu własnego domu. Dla wszystkich pracowników, którzy codziennie przebywają w siedzibie firmy Nitus, zapewniono środki służące do dezynfekcji rąk. Przy wejściu do budynku zamontowano specjalne dozowniki z płynem odkażającym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, każdy pracownik ma obowiązek z nich korzystać.

Ponadto środki dezynfekujące dostępne są we wszystkich miejscach, w których wzmożone jest częste przebywanie, czyli w toaletach oraz jadalniach. Osobom zatrudnionym zwrócono szczególną uwagę na zagadnienia higieny, ze szczególnym naciskiem na systematyczne mycie rąk. Pracownicy sanitarni dbają o regularne uzupełnianie środków czystości. Ponadto wprowadzono ciągłe odkażanie miejsc newralgicznych, takich jak klamki, kurki, uchwyty, itd., a także wzmożono częstotliwość cyklicznych działań sprzątających.

Nowe zasady

W siedzibie firmy Nitus wprowadzono również profilaktykę odpowiednich zachowań, których pracownicy mają przestrzegać, aby zwiększyć bezpieczeństwo własne i swoich współpracowników. Między innymi powinni zachować od siebie odległość minimum 1,5 m. Dotyczy to zarówno odpowiedniego dostosowania stanowisk pracy, jak i przemieszczania się pracowników. Nie można dotykać dłońmi twarzy, zwłaszcza okolic oczu, ust oraz nosa. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Ponadto poruszanie się po terenie firmy jest ograniczone do minimum.

Pracownicy, zamiast podawać sobie dłoń w geście powitania, zawężają działania do dobrego słowa i skinienia głową. Pracę oraz przerwy rozłożono w taki sposób, aby jak najmniej osób przebywało w jednym pomieszczeniu w tym samym momencie. Wszelkie zebrania i zgromadzenia, które wymagają uczestnictwa powyżej dwóch osób, organizowane są przy pomocy zdalnych narzędzi, takich jak wideokonferencja. Przedsiębiorstwo pokazuje, że przy współpracy wszystkich osób przebywających w firmie, zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, komfortu i spokoju w pracy jest możliwe.

Bezpieczne formy kontaktu

Ze względu na nowe rozporządzenia w walce z koronawirusem, firma Nitus zaleca zdalne formy kontaktu ze swoimi pracownikami. Są one zdecydowanie bardziej bezpieczne w porównaniu do tradycyjnych metod, a przy okazji również niezwykle wygodne i błyskawiczne. Przedsiębiorstwo proponuje zróżnicowane możliwości dla wymagających klientów. Przede wszystkim zapytania można kierować pod główny adres mailowy firmy: nitus@nitus.pl lub telefonicznie: + 48 14 307 0 300.

W celu jak najszybszego uzyskania poszukiwanej przez klienta odpowiedzi, firma na stronie internetowej udostępnia liczne kontakty do poszczególnych pracowników z wyróżnieniem odpowiednich działów i funkcji: nitus.pl/kontakt/. Z łatwością możemy wyszukać osobę, która udzieli nam stosownej pomocy. Co więcej, możemy bezpośrednio ze strony wysłać wiadomość do firmy, korzystając z funkcjonalnego formularza kontaktowego. Ukłonem w stronę klientów jest bez wątpienia również kwestionariusz darmowej wyceny, który ułatwia proces poznania oferty indywidualnej. Znajdziemy go w prawym, górnym rogu strony. Dla łatwiejszej identyfikacji został wyróżniony pomarańczowym kolorem.

-Cały czas pracujemy i jesteśmy do Państwa dyspozycji. Kładziemy mocny nacisk na bezpieczeństwo, stąd zalecamy zdalne formy kontaktu. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zminimalizować negatywne skutki epidemii - podkreśla Paweł Orzeł, dyrektor handlowy firmy Nitus.

Formy aktywności dla znudzonych

Ze względów bezpieczeństwa każdy z nas spędza w domu więcej czasu, niż było nam dane do tej pory. Jesteśmy nauczeni funkcjonować w zawracająco szybkim tempie, niejednokrotnie biorąc na siebie ogromną ilość obowiązków. Obecna sytuacja na świecie wymusza na nas zdecydowanie częstsze przebywanie w domu. Dla niektórych osób wiąże się to z brakiem pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Eksperci firmy Nitus wychodzą naprzeciw, proponując ciekawe i rozwijające artykuły w sekcji Porady: nitus.pl/porady/.

Znajdziemy tam mnóstwo interesujących rozwiązań dla nas i naszych domów. Jest to swoiste źródło praktycznych i cennych wskazówek oraz inspiracji. Warto śledzić stronę na bieżąco, ponieważ artykuły dodawane są systematycznie. Ponadto atrakcyjne informacje oraz fotografie można obejrzeć w firmowych social mediach:

  • Facebook: facebook.com/PiotrNowak.NITUS/,
  • Instagram: instagram.com/nitus_piotr_nowak/.

___________________________________________________________________

***

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (powiat brzeski, woj. małopolskie).

NITUS

www.nitus.pl    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »