Technologie » AGD - RTV

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki
Zobacz więcej zdjęć »
Noctiluca, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, dołączyła do Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF). Misją PPTF jest integracja oraz zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego.

Noctiluca, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, dołączyła do Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF). Misją PPTF jest integracja oraz zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

PPTF to wspólne przedsięwzięcie przedsiębiorstw, stowarzyszeń, wyższych uczelni oraz instytutów badawczych działających w Polsce w obszarze fotoniki. To klaster polskich twórców i użytkowników fotoniki obejmujący kompletne łańcuchy wartości i stymulujący rozwój branży.

- Rozwój nowych technologii w Polsce odbywa się w instytucjach i firmach różnej wielkości, czego dowodem są m.in. dotychczasowe osiągniecia naszej spółki. Polska Platforma Technologiczna Fotoniki to doskonała inicjatywa zrzeszająca branżę, a wymiana doświadczeń i wspólne planowanie przedsięwzięć to korzyść dla członków organizacji i całego sektora. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona członków PPTF, liczymy na dynamiczny rozwój rynku polskiej fotoniki – komentuje Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu.

Noctiluca to jeden z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (lampy). Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencję.

Pod koniec czerwca spółka rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Kyung Hee w Seulu (czołowy dla rozwoju technologii OLED uniwersytet w Korei), wraz z którym otworzyła własne laboratorium w Korei i poszerzyła zespół badawczy. W skład zespołu B+R Noctiluca zlokalizowanego w Korei wchodzą prof. Jang Hyuk Kwon, który przez wiele lat był zawodowo związany z Samsungiem, oraz dr inż. Raju Ramchandra Lampande, współpracujący przez wiele lat m.in. z LG. Najlepsi specjaliści w dziedzinie tworzenia urządzeń OLED wspierają polską spółkę w tworzeniu testowych paneli OLED i badaniu ich właściwości pod kątem wdrożenia w przemyśle.

Według szacunków Display Supply Chain Consultants (DSCC) rynek OLED jest wart obecnie ponad 34 miliardy dolarów i rośnie w tempie 26% rocznie. Noctiluca wymieniana jest jako jeden z  liderów branży wraz z globalnymi graczami takimi jak: Idemitsu (kapitalizacja ponad 630 mln USD), CYNORA (wycena ponad 200 m USD), Kyulux (wycena ponad 200 m USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11.2 miliardów USD na Nasdaq).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »