Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Nordkapp i troszkę dalej

Nordkapp i troszkę dalej
Zobacz więcej zdjęć »
Podobno, kiedy stanęli na tym urwisku, myśleli, że znaleźli się na końcu świata. Tak uważają ci, którzy wybrali się na Nordkapp. I mają rację, chociaż nie do końca...

Od lat Przylądek Północny uważany jest za najbardziej wysunięty na północ punkt Europy. Nic bardziej mylnego, ponieważ prawdziwe takie miejsce to Knivskjellodden. Przylądek ten znajduje się 1,2 kilometra dalej i przy dobrej widoczności można go oglądać z Nordkapp.

Wiatr znad morza

Nordkapp jest niemal ze wszystkich stron otoczony morzem. Z tego powodu warto dobrze zabezpieczyć się przed wiatrem, który jest tam szczególnie silny.  - Odpowiedni sweter i kurtka na pewno ochronią przed chłodem - mówi Grzegorz Tryba, prezes marki BERGSON. Dodaje przy tym, że warto pamiętać o ciepłej czapce, szaliku i rękawiczkach. Wszystko bez problemu można znaleźć w salonach marki BERGSON.

Czekając na wędrujące słońce

Wyprawę na Nordkapp warto odbyć w czerwcu. Wtedy bowiem, przy dobrych warunkach atmosferycznych, można podziwiać niezwykłe zjawisko, jakim jest... niezachodzące słońce wędrujące po ekliptyce. To dla tego widoku o północy zjeżdżają się tam tłumy turystów, czekających na odrobinę szczęścia i oczywiście przychylną aurę pogodową.
Nie spodziewajmy się jednak, że każdej letniej nocy turystom będzie towarzyszyć gorące słońce. Owszem, jest jasno, jednak nie tak jak w południe.

Zdjęcie z globusem

Na płaskowyżu Przylądka Północnego znajduje się globus. Chyba nie ma turysty, który z wyprawy na Nordkapp nie przywiózłby zdjęcia na jego tle. Charakterystyczny metalowy pomnik na pewno stanie się wspomnieniem, do którego będziemy chcieli wracać.

Warto ze sobą zabrać

Czapka Ruti marki BERGSON - wykonana z wełny i akrylu doskonale ochroni głowę przed utratą ciepła.

WHISTLER gloves uni marki BERGSON - łączą w sobie nowoczesne wzornictwo, solidność wykonania i funkcjonalność.

Running Socks UNI marki BERGSON - zapewniają ciepło i wygodę. Dzięki nim stopa pozostanie sucha. Posiadają wzmocnione pięty oraz palce, chronią łuk poprzeczny oraz staw skokowy. Zabezpieczają przed otarciami. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja123

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »