Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Norweskie fiordy z BERGSONEM

Norweskie fiordy z BERGSONEM
Zobacz więcej zdjęć »
Kiedy mówimy o Norwegii, od razu przychodzą nam na myśl fiordy. Nic dziwnego - zapierają dech w piersiach swoim pięknem i majestatem. Kto jeszcze ich nie widział, może spokojnie zacząć myśleć o wyprawie do jednego z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Geirangerfjord, jeden z najbardziej znanych norweskich fiordów, znajduje się pod ochroną UNESCO. Mnogość wodospadów, piękna roślinność, ośnieżony szczyt powodują, że widok zapada w pamięć na długo. Nie bez powodu niektórzy uważają go za wizytówkę całego kraju.

Nie lada gratką dla miłośników turystyki będzie zwiedzanie starych, opuszczonych farm. Piesze wędrówki wśród fiordów sprawią, że wszystkie problemy znikną i przeniesiemy się w nieco inny świat. Szeroki wybór szlaków pośród pięknej przyrody zaprowadzi na farmę  Wsterås,  znajdującą się około 4 kilometrów od Geiranger. A tam jest mnóstwo punktów widokowych. Można również przejść ścieżką, która prowadzi za wodospad  Storseterfossen.

Geirangerfjord to szesnastokilometrowy fiord, który leży w południowo-zachodniej części Norwegii. Otaczają go strome zbocza.

Poradnik turysty

- Wyprawę do Skandynawii trzeba rzetelnie zaplanować. Dlatego zachęcam do tego, by niezbędny ekwipunek zacząć kompletować na kilka tygodni przez wyjazdem - radzi Grzegorz Tryba, prezes marki BERGSON.

Podstawą jest oczywiście niezawodne obuwie (np. model ALPIN NT marki BERGSON).
- Nie zapominajmy jednak o porządnej kurtce czy ciepłym swetrze - przypomina Grzegorz Tryba. A takim bez wątpienia jest TARGHEE (model z najnowszej kolekcji marki BERGSON), który łączy nowoczesny materiał z ochroną przed wiatrem i deszczem. Wszystko to dostosowane do potrzeb najbardziej wymagającego turysty.

Podczas zdobywania norweskich fiordów na pewno przyda się pojemny i wygodny plecak. Przykładem takiego jest BROAD PEAK 55 marki BERGSON. - Wyposażony został w dwie komory, pas biodrowy z wyściółką, rozszerzane kieszenie boczne - wylicza Grzegorz Tryba.

Oczywiście warto pomyśleć o innych potrzebnych rzeczach. W myśl zasady, że przezorny  zawsze ubezpieczony. - Zapraszam do naszych salonów na terenie całego kraju. Tam fachowa obsługa doradzi, na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę - mówi Grzegorz Tryba - A po zaopatrzeniu się w niezawodny sprzęt, nie pozostanie nic innego jak tylko cieszyć się z kolejnej udanej skandynawskiej wyprawy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja123

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »