Technologie » Telekomunikacja

Nowa generacja procesora ARTPEC - technologiczny przełom?

Eksperci są zgodni - wraz z nową, siódmą, generacją procesora ARTPEC, Axis otwiera nowy rozdział w pracach nad super-inteligentnymi systemami zabezpieczeń.

Eksperci są zgodni - wraz z nową, siódmą, generacją procesora ARTPEC, Axis otwiera nowy rozdział w pracach nad super-inteligentnymi systemami zabezpieczeń. Potężne możliwości obliczeniowe oznaczają większą funkcjonalność monitoringu, zwłaszcza w obszarze analityki brzegowej, ale nie tylko. Potencjał procesora ARTPEC7 pozwala na uzyskiwanie obrazu o jeszcze lepszej jakości, optymalizację cyberochrony i kompresji, a zarazem na pełniejsze wykorzystanie istniejących technologii.

Z początkiem kwietnia Axis oficjalnie ogłosił premierę siódmej generacji procesora ARTPEC własnej produkcji. Nowa „kość” została stworzona pod kątem sieciowego monitoringu wizyjnego, w tym szeregu istniejących oraz nowych funkcji dostępnych w kamerach sieciowych szwedzkiego potentata. Testy procesora wypadły bardzo pomyślnie, a jedną z pierwszych kamer, w której został zastosowany jest AXIS P1375; jej debiut nastąpił z kolei na ostatnich targach ISC West w Las Vegas.

Branża monitoringu nie znosi próżni i każdy szuka innowacji pod kątem klienta. Axis ma ten atut, że jako jeden z niewielu producentów tworzy i wdraża własne procesory – stwierdza Adam Brzezicki, Inżynier Sprzedaży w Axis Communications, i dodaje: ARTPEC siódmej generacji potwierdza naszą silną przewagę konkurencyjną; mamy pełną kontrolę nad każdym pojedynczym tranzystorem, co jest istotne z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa. Ponadto, w przeciwieństwie do innych układów na rynku, nie jest to chip zunifikowany, czy też na każdy użytek. Nasz procesor jest w 100% przystosowany do zaawansowanych rozwiązań monitoringu sieciowego.

Rejestracja w każdych warunkach i obrazowanie w dowolnym trybie

Dzięki całkowitemu przeprojektowaniu dotychczasowej generacji procesorów przetwarzania obrazu znacznie zwiększono możliwości wszystkich komplementarnych technologii Axis, zwłaszcza tych stworzonych pod kątem pracy w trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Dla przykładu - Lightfinder 2.0 zapewni bardziej nasycone i realistyczne kolory, mimo nikłego oświetlenia. Podobnie Forensic WDR – dzięki ARTPEC7 dostarczy wyraźniejsze obrazy ruchomych obiektów, także z detalami, zarówno w scenach podświetlanych, jak i tych z dużą amplitudą jasności między najjaśniejszymi a najciemniejszymi obszarami. Uzyskana w ten sposób większa wrażliwość na światło znacznie rozszerza także funkcjonalność kamer Axis z IR.

Cyberochrona na wyższym poziomie

Zaletą kamer opartych na ARTPEC-7 jest rozszerzenie cyberzabezpieczeń kamer Axis, w tym oprogramowania podpisanego cyfrowo, dzięki czemu system autoryzacji instalacji i obsługi oprogramowania jest bardziej szczelny, a rozruch całego systemu bezpieczniejszy, uniemożliwiając tym samym nieuprawnioną ingerencję.

Możliwości kompresji

Kamery Axis z nowym procesorem dają większy wachlarz możliwości kodowania plików wyjściowych. Użytkownicy mogą wybierać między kodowaniem wideo H.264 i H.265 w zależności od tego, co najlepiej odpowiada ich wymaganiom sprzętowym i potrzebom dozoru. Zastosowanie obu standardów kodowania, w połączeniu z technologią Axis Zipstream, jeszcze bardziej optymalizuje skalę kompresji – a więc wymóg mniejszej przepustowości i przestrzeni dyskowej w danym systemie nie będzie oznaczać utraty jakości obrazu. Ponadto, jeśli wymagania użytkowników ulegną zmianie, w dowolnym momencie można dokonać wyboru bardziej optymalnego kodeka.

Analityka brzegowa

Wreszcie, ARTPEC7 został wyposażony w moduł wykrywania obiektów w czasie rzeczywistym oparty na mechanizmie uczenia maszynowego. To przełomowy krok technologiczny, który umożliwi firmie Axis i jej partnerom budowanie oraz wdrażanie wydajniejszych oraz samouczących się narzędzi analitycznych. Automatyczne wykrywanie i rozróżnianie ludzi, twarzy i obiektów, także w ruchu, zsynchronizowane z inteligentnymi systemami alarmowania to przyszłość, którą Axis buduje już teraz.

 

 

 

Kontakt:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications

Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3143 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPolandRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »