Motoryzacja » Transport

Nowa inicjatywa pomocy Ukrainie

Nowa inicjatywa pomocy Ukrainie
Zobacz więcej zdjęć »
Od wybuchu wojny wiele osób prywatnych i firm wspiera Ukraińców, przyjmując ich do swoich domów lub wysyłając towary najpilniejszej potrzeby, od leków po ubrania i żywność. Fundacje wysyłają także drogi, profesjonalny sprzęt medyczny do ratowania życia, czasami ważący nawet kilka ton.

Ludzi dobrego serca nie brakuje, jednak coraz większym problemem staje się sam transport na Ukrainę. Z takim kłopotem zmaga się wiele fundacji, dlatego teraz firmy i ludzie mogą pomóc, wpłacając pieniądze na organizowanie transportów z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Pandemia i wybuch wojny nie sprzyjają wzrostowi gospodarczemu. Od lat rośnie inflacja, benzyna jest droższa z dnia na dzień, koszty zatrudnienia pracownika są coraz większe, wiele firm, w tym spedycyjnych, już upadło. Opłaty za transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla Ukraińców stają się niebotycznie wysokie, i paradoksalnie, fundacje powołane do tego, nie mają środków finansowych ani darczyńców. W takiej sytuacji znalazła się Fundacja Fundamenty, która cyklicznie wysyła na Ukrainę żywność, leki i ubrania, a ostatnio sfinansowała transport agregatu prądotwórczego, który był potrzebny na oddziale dziecięcym szpitala onkologicznego w Kijowie.

- Dzięki staraniom wielu ludzi dobrego serca na Ukrainę płynie najpotrzebniejsza pomoc. Jesteśmy dumne z tego, że udało nam się dostarczyć agregat prądotwórczy, dzięki któremu teraz, w wojennej rzeczywistości, lekarzom łatwiej ratować życie dzieci chorych na raka. Sprzęt ten, wielkości kontenera morskiego, przejechał drogę z Holandii do Kijowa. Niestety wojna powoduje, że koszty transportu są coraz większe i fundacjom coraz trudniej uzbierać odpowiednie fundusze. Paradoksalnie doszliśmy do sytuacji, w której jest co wysłać, ale nie ma jak, lub transport jest droższy od wartości darów. Apelujemy więc, by powstała nowa inicjatywa pomocy Ukrainie, czyli aby ludzie i firmy wpłacali na konta wybranych fundacji pieniądze na zorganizowanie i opłacenie transportów humanitarnych – mówi Sylwia Sawicka, Prezes Fundacji Fundamenty.

Fundacja Fundamenty ma w planach kolejne transporty rzeczy pierwszej pomocy, jak i sprzętu medycznego do Lwowa. Ponadto organizacja będzie pomagać Ukrainkom w znalezieniu pracy na polskim rynku i zaadaptowaniu się w naszym kraju.

- Serdecznie prosimy o wpłaty na konto Fundacji Fundamenty 36 1020 1260 0000 0902 0208 0927. Każda pomoc jest na wagę nawet nie złota, a życia - dodaje Sylwia Sawicka.

Fundacja Fundamenty powstała w 2021 roku i jej celem jest niesienie szeroko rozumianej pomocy ekonomicznej i edukacyjnej, szczególnie w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych i na rynku pracy. Misja fundacji obejmuje nie tylko pomoc dzieciom i młodzieży, ale także osobom dorosłym i seniorom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


ciągniki massey ferguson
Poltech - Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ciągników autoryzowanego dealera Massey Ferguson.

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »