Kultura, sztuka » Kultura

Nowa książka Umberto Eco

Nowa książka Umberto Eco
Zobacz więcej zdjęć »
W księgarniach pojawiła się nowa książka Umberto Eco - "Szaleństwo katalogowania".

Umberto Eco, autor „Imienia róży” – jednego z największych bestsellerów w historii literatury, wydał nową książkę. Opublikowane przez Rebis „Szaleństwo katalogowania” jest już w księgarniach. W kulturze zachodniej od dawna występuje, graniczące z szaleństwem, zamiłowanie do tworzenia wszelkiego rodzaju katalogów: spisów świętych, formacji żołnierskich, katalogów roślin leczniczych, inwentarzy skarbców – i tak aż do parad i pokazów początku XX wieku ogarniających scenę muzyczną i modę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Poetyka list i spisów przewija się przez całą historię sztuki i literatury. Kultura preferuje zamknięte, stabilne formy, kiedy ma pewność co do swojej tożsamości – tworzy spisy, kiedy staje w obliczu nieuporządkowanych serii zjawisk, których nie da się zaklasyfikować na podstawie znanych kryteriów.

Włoski pisarz w „Szaleństwie katalogowania” zastanawia się, w jaki sposób sama idea listy zmieniała się w miarę upływu wieków i jak odzwierciedlała ducha czasu. Oprócz tekstu autora książka zawiera także antologię tekstów literackich oraz ogromną liczbę reprodukcji dzieł sztuki, ilustrujących zawarte w niej tezy.

Umberto Eco, jeden z najsłynniejszych naukowców i pisarzy współczesnych, urodził się w Alessandrii w Piemoncie w 1932 roku. Wykładał na uniwersytetach w Turynie i Mediolanie, obecnie jest profesorem Uniwersytetu w Bolonii. Sławę przyniosły mu powieści: „Imię róży”, „Wahadło Foucaulta”, „Wyspa dnia poprzedniego” - wylicza SalonKulturalny.pl.

W latach 2004 i 2007 Eco opublikował pod swoją redakcją „Historię piękna” i „Historię brzydoty”, które w wydaniu polskim REBISU stały się wielkimi hitami. Do tej pory sprzedało się ponad 50 tysięcy egzemplarzy „Historii piękna” i 30 tysięcy egzemplarzy „Historii brzydoty”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »