Firma » Biznes

Nowa odsłona Unifaun - fuzja Memnon Networks i Unifaun

Nowa odsłona Unifaun - fuzja Memnon Networks i Unifaun
Zobacz więcej zdjęć »
Firmy Unifaun i Memnon Networks połączyły swoje siły, aby wspólnie stać się wiodącym dostawcą systemów TM w Europie Północnej. Organizacje po fuzji działają pod nazwą – Unifaun.

Jednym z powodów połączenia firm Memnon Networks i Unifaun było coraz szybsze tempo zmian, jakie zachodzą na rynku. Zmiana tempa wynika przede wszystkim ze wzrostu poziomu handlu elektronicznego. Odbiorca przesyłki jest często odbiorcą końcowym, który stawia wysokie wymagania w stosunku do procesu zakupu towarów. Ta trwająca zmiana w dużym stopniu wpływa na różne podmioty w sektorze logistyki. Uważamy, że tempo zmian będzie się dalej zwiększać i aby móc nadal dostarczać innowacyjne rozwiązania, potrzebna jest nowoczesna organizacja, spełniająca wymagania jakie stawia rynek.

Kolejnym ważnym powodem fuzji było stworzenie możliwości wspierania digitalizacji logistyki w pozostałych częściach Europy. W tym celu utworzono dwie nowe spółki zależne w Polsce i Norwegii. Działania Memnon i Unifaun wspólnie sprawiły, że digitalizacja rynku skandynawskiego i wykorzystanie EDI osiągnęły najwyższy procentowo poziom na świecie.

Unifaun obecnie aktywnie pracuje nad wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia poza krajami skandynawskimi, w oparciu o dwa niezależne rozwiązania - Unifaun Web-TA i Unifaun Online. Jest również dostawcą największego i najczęściej używanego portalu do rezerwacji usług transportowych z którego korzystają m.in.: PostNord, DHL i Bring Frigo.

Nowopowstała organizacja Unifaun ma poważne plany rozwojowe:

„Mamy wysokie ambicje. Chcemy oferować najlepsze rozwiązania na rynku i wciąż poprawiać procesy logistyczne naszych klientów i partnerów. Chcemy, żeby usługi logistyczne i transportowe były wsparciem dla biznesu, a nie przeszkodą." - podsumował Martin Randel, dyrektor generalny Unifaun.

Dzięki fuzji Memnon Networks i Unifaun możemy zaoferować szerszą ofertę naszych rozwiązań firmom zarówno z sektora TSL, jak i produkcyjnym - powiedział Krzysztof Mytnik, country manager Poland Unifaun.

Więcej informacji na: www.unifaun.com


----------
Unifaun to wiodący dostawca systemów do Zarządzania Transportem na rynku skandynawskim. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu dostarczamy innowacyjne i wysokiej jakości systemy TM. Każdego dnia ponad 800 000 przesyłek jest przetwarzanych przez nasze systemy w 100 000 różnych firmach. Unifaun zatrudnia ok. 130 pracowników w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Unifaun
http://www.unifaun.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »