Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci

Podczas świąt wiele dzieci ma więcej czasu na granie w gry online i być może dodatkowe kieszonkowe, które mogłyby zostać wydane na zakup skórek lub specjalnych funkcji. Eksperci ostrzegają, że dzieci mogą rozwinąć uzależniające zachowania hazardowe.

ParentZone we współpracy z GambleAware UK opracował bezpłatny pakiet zasobów, z  którego mogą korzystać rodzice i nauczyciele, aby pomóc dzieciom zachować bezpieczeństwo podczas zabawy podczas świąt. 

W jaki sposób gra jest powiązana z hazardem? 

Coraz więcej gier online ma funkcje w grze, które obejmują obstawianie lub kupowanie i poleganie na szczęściu, aby zdobyć coś cennego. Oto dwa przykłady: 

Gry hazardowe polegają na obstawianiu zakładów w celu wygrania skórek. Odbywają się one na stronach internetowych firm zewnętrznych w stylu kasyna poprzez gry losowe, takie jak ruletka i losowanie. 

Skrzynki z łupami dają graczom dostęp do przedmiotów, których mogą używać podczas gry. Gracze kupują je za prawdziwe pieniądze lub za wirtualną walutę i nie wiedzą, co jest w pudełkach, dopóki za nie nie zapłacą. 

Te funkcje występują głównie, ale nie wyłącznie, w grach z trybem wieloosobowym online, takich jak Fortnite, Overwatch i FIFA. Być może słyszałeś o V-Bucks, Apex Coins lub Gems – wirtualnych walutach używanych do kupowania dodatków, takich jak skrzynki z łupami, skórki lub broń. Niektóre gry nagradzają graczy wirtualną walutą po ukończeniu wyzwania. Inni wymagają od graczy zakupu wirtualnej waluty za pomocą kart debetowych lub kredytowych, kart przedpłaconych lub kuponów. 

Czy rodzice powinni się martwić, że ich dzieci będą grać w te gry? 

Nie trzeba się martwić, ale należy pamiętać o ryzyku związanym z hazardem – mówią eksperci Parent Zone. Funkcje podobne do hazardu prowadzą do szkodliwych nawyków, a nawet uzależnienia z powodu sposobu działania systemów nagród w tych grach. 

Podobnie jak w każdym aspekcie życia cyfrowego, rodzice powinni monitorować swoje dzieci pod kątem wszelkich zmian w ich zachowaniu. Chociaż mogą nie wskazywać bezpośrednio na problem z hazardem, niektóre oznaki mogą wskazywać, że dziecko jest bardziej wycofane niż zwykle, drażliwe i niespokojne, może być zmęczone i mieć problemy ze snem, niespokojne lub zirytowane pytaniem o wydatki na zakupy w grze . 

Najważniejsze wskazówki dla rodziców 

Zapytaj swoje dziecko o grę, w którą grają. Dowiedz się więcej o grze oraz o tym, co widzą i robią w niej. Dowiesz się więcej o zagrożeniach i tym, jak je chronić. 

Zaangażuj się w proces zakupu. Większość platform wymaga karty kredytowej i zapisze jej dane po pierwszym zakupie. Upewnij się, że dziecko skonsultuje się z Tobą przed kliknięciem, aby kupić coś online. 

Wyjaśnij ryzyko związane z hazardem. Najważniejszą rzeczą jest to, że dzieci wiedzą, kiedy są zagrożone, proszą o pomoc, jeśli coś sprawia, że czują się nieswojo i uczą się na podstawie swoich doświadczeń. 

Jeśli zdecydujesz się korzystać z kontroli rodzicielskiej, podkreśl, że jest to narzędzie, które pomoże im w bezpieczniejszym korzystaniu z gier. 

Źródło: Bitdefender.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bitdefender.pl
http://www.bitdefender.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


lokalizacja wycieków cena
lokalizacja wycieku jedna z najważniejszych czynność w procesie kompleksowego osuszania budynków po zalaniu ma zastosowanie

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »