Technologie » Komputery

Nowa wersja Panda GateDefender Integra

Nowa wersja Panda GateDefender Integra
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security wprowadziła na rynek nową wersję Panda GateDefender Integra SB, która zapewnia kompletną ochronę styku sieci firmowej z internetem.

Bogata funkcjonalność, m.in. zabezpieczenie przed wyciekiem poufnych informacji, i wysoka wydajność wyróżnia rozwiązanie na tle konkurencji. Nowy model został specjalnie przygotowany dla firm zatrudniających do 100 pracowników.

Panda GateDefender Integra jest rozwiązaniem typu UTM (Unified Threat Management), które natychmiast po włączeniu zapewnia kompletną ochronę sieci firmowych przed wszystkimi zagrożeniami internetowymi. Moduł Anti-malware, Anti-spam oraz filtr zawartości sieci są aktywne zaraz po instalacji urządzenia. Ponieważ Panda GateDefender Integra został zaprojektowany według koncepcji „Plug & Protect", od momentu jego podłączenia nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych procedur konfiguracyjnych, aby zabezpieczyć sieć firmową.

Zaimplementowane mechanizmy zabezpieczające zostały przygotowane we współpracy z liderami w dziedzinie bezpieczeństwa: m.in. firmą CLOUDMARK (Anti-spam) oraz firmą COBION (Web-filtering).

Poszczególne moduły ochronne:

  • Firewall: Odpowiada za blokowanie wszelkich połączeń przychodzących i wychodzących z sieci firmowej, niezgodnych z ustaloną polityką bezpieczeństwa firmy.

  • System zapobiegania włamaniom do sieci (IPS): Powstrzymuje wszelkie próby wtargnięcia do sieci firmowej.

  • VPN: Chroni poufne informacje transmitowane przez internet.

  • Filtr Anti-malware: Wykrywa i blokuje wszelkiego rodzaju zagrożenia zanim dostaną się do sieci firmowej.

  • Filtr zawartości: Skanuje ruch przychodzący i wychodzący z sieci w poszukiwaniu niebezpiecznej zawartości.

  • Ochrona Anti-spam: Uwalnia sieć od niechcianej poczty, potocznie zwanej spamem.

  • Filtr stron www: Umożliwia administratorom sieci ograniczenie dostępu użytkowników do stron internetowych z zawartością nie związaną z ich pracą, według określonych kategorii.

„Około 99% zagrożeń dotykających firmy pochodzi z internetu. Są one coraz bardziej różnorodne i złożone. Oznacza to, iż krytycznym punktem ochrony jest styk sieci firmowej z internetem. Panda GateDefender Integra oferuje małym i średnim firmom kompleksową ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami, zabezpieczając sieć od momentu podłączenia rozwiązania" - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa w Panda Security Polska.

Optymalizacja przepustowości i ochrona poufnych danych

Panda GateDefender Integra optymalizuje również przepustowość sieci poprzez ograniczenie dostępu użytkowników do stron internetowych zawierających treść nie związaną z ich pracą. Urządzenie - dzięki wyeliminowaniu niepożądanej korespondencji - odciąża także serwery pocztowe oraz przyspiesza ruch w sieciach wewnętrznych. Dodatkowy moduł proaktywnej ochrony skanuje ruch sieciowy w poszukiwaniu niebezpiecznej zawartości i chroni organizację przed wyciekiem poufnych informacji do internetu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.pspolska.pl/produkty/gatedefender_integra/.

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 20 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po ośmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Empik, Media Markt, Electro World, Saturn oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »