Motoryzacja » Transport

Nowe opony Barum – niezawodność bez żadnego ale!

Nowe opony Barum – niezawodność bez żadnego ale!
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Barum, należąca do grupy Continental, wprowadza na rynek nową generację opon oznaczoną jako BF 200 R na oś kierowaną oraz BD 200 R, stosowaną na osi napędowej. To wytrzymałe opony o wysokich parametrach przeznaczone dla pojazdów ciężarowych i autobusów.
Nowa seria produktów Barum, oznaczona symbolem 200 R, oferuje bardzo wysoki poziom trwałości i dobre własności jezdne. Dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki gumowej oraz nowej rzeźby bieżnika, zarówno opona przeznaczona na oś kierowaną (BF 200 R), jak i na napędową (BD 200 R) zapewnia długie przebiegi i gwarantuje stały poziom bezpieczeństwa.

Wytrzymały karkas i nowa rzeźba bieżnika dla doskonałej trwałości
Wspólną bazą stosowaną w obydwu oponach serii 200 R jest stabilny karkas, który swoją trwałość zawdzięcza wzmocnieniu stalowego opasania. Specjalna wyściółka wewnętrzna zapobiega utracie powietrza i w połączeniu z przygotowanym do rowkowania bieżnikiem przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji opony, co pozwala zwiększyć efektywność kosztową floty.

Zarówno w oponie BF 200 R, przeznaczonej na oś kierowaną, jak i w modelu BD 200 R, dedykowanym na oś napędową zastosowano nową geometrię bieżnika. Pozwoliło to na zdecydowane zwiększenie osiąganych przez oba modele przebiegów. Natomiast nowa mieszanka bieżnika gwarantuje zachowanie pełnych właściwości jezdnych podczas całego okresu eksploatacji, nawet przy jeździe na mokrych nawierzchniach. Opisywane produkty są doskonałym dowodem na to, że optymalny poziom trakcji i niskie zużycie paliwa nie muszą się wykluczać.

„Nowa generacja opon Barum to doskonałe rozwiązanie dla flot, które szukają efektywnych kosztowo rozwiązań, a nie chcą rezygnować z jakości czy bezpieczeństwa użytkowania. Continental, dzięki najbogatszej ofercie produktowej, jest w stanie w pełni odpowiedzieć na potrzeby firm branży TSL
w Polsce i na świecie i zaproponować optymalne rozwiązania w obszarze ogumienia" - powiedział Grzegorz Jeziak, Szef Sprzedaży Opon Ciężarowych w Continental Opony Polska.

Nowe modele opon Barum opatrzono symbolem M+S. Model BD 200 R nosi również symbol „płatka śniegu" (z trzema szczytami gór) stanowiący dowód na to, że przy jego projektowaniu uwzględniono szczególne wymagania stawiane oponom przeznaczonym na oś kierowaną, użytkowaną w warunkach zimowych.

***
Barum jest marką firmy Continental AG od 1993 roku. Wywodzi się ona z Czech, zaś po przejęciu przez Continental rozwija swoją działalność zarówno na rynku ogumienia przeznaczonego dla pojazdów osobowych, jak i użytkowych. Opony marki Barum przeznaczone dla pojazdów ciężarowych i autobusów stanowią dowód na to, że wysoki poziom jakości i przystępna cena mogą iść ze sobą
w parze.

Continental AG
Z osiągniętymi w 2014 roku obrotami w wysokości 34,5 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijając inteligentne technologie dla transportu osób i ich dóbr. Jako wiarygodny partner i międzynarodowy producent opon, oferuje trwałe, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koncern działa w ramach pięciu działów: Podwozi i Bezpieczeństwa, Układów Napędowych, Wnętrz Pojazdów, Opon oraz ContiTech. Continental zatrudnia obecnie około 200 000 pracowników w 53 krajach.
www.continental-corporation.com

Dział Opon
Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 44 000 pracowników, Dział Opon osiągnął w 2013 roku sprzedaż ogółem w wysokości ponad 9,6 mld €. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 24 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.
www.continental.pl

Opony do pojazdów ciężarowych
Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.
www.continental-truck-tires.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »