Gospodarka » Maszyny

Nowe pompy Watson-Marlow 530 zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi i procesów w biofarm

Nowe pompy Watson-Marlow 530 zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi i procesów w biofarm
Zobacz więcej zdjęć »
• Nowa, intuicyjna pompa 530 zapewnia bezpieczeństwo i integralność procesów transportu płynów • Dostępne opcje: cztery napędy i pięć głowic • Dedykowany wybór węży, dopasowany do potrzeb branży biofarmacji

Nowe pompy Watson-Marlow 530 zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi i procesów w biofarmacji

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Watson-Marlow Fluid Technology Group, lider w produkcji pomp perystaltycznych i technologii transferu płynów, przedstawia nową serie dozujących pomp perystaltycznych 530, wykorzystywaną zarówno
w początkowym jak i końcowym etapie procesu produkcyjnego.

Pompa 530 została zaprojektowana na podstawie precyzyjnej platformy, wykorzystującej najwyższą technologię perystaltyczną. Dzięki temu zwiększono poprawę bezpieczeństwa poprzez ulepszony dostęp operatora oraz czytelny interfejs sterowania systemem.

Użytkownicy skorzystają również, z nowych funkcji takich jak kolorowy wyświetlacz HMI z intuicyjnym menu, które zapewnia optymalną widoczność oraz pełną kontrolę procesu, ograniczając konieczność ponownego użycia przycisków. Ponadto wzmocniono system bezpieczeństwa obsługi urządzenia przez zamontowanie 3-poziomowej blokady PIN.

Wytrzymałe i dokładne

Istotna rola pomp perystaltycznych w branży biofarmaceutycznej znacząco wzrasta, odkąd do transferu używane są niezwykle wartościowe i delikatne płyny takie jak komórki ssaków, wymagające najwyższej sterylności. W przypadku tak precyzyjnych i powtarzalnych przepływów nie ma miejsca na żadne błędy. Łączące w sobie wytrzymałość i dokładność pompy perystaltyczne Watson-Marlow 530 zapewniają dotąd nieosiągalny poziom bezpieczeństwa i kontroli, m.in. poprzez sterowanie bioprocesami (w tym fermentacji i głębokiej filtracji).

Wyeliminowanie kosztownych błędów ludzkich

Pompy Watson-Marlow 530 oferują trójpoziomowe zabezpieczenie PIN, które wspomaga proces programowania zadań pompy, jednocześnie minimalizując możliwość pomyłki obsługującego.
To oznacza, że osoby pracujące z pompami mają dostęp wyłącznie do wybranych funkcji, które były im wcześniej udostępnione. Gwarantuje to całkowite zabezpieczenie procesu i eliminuje możliwości popełnienia jakiekolwiek pomyłki.

Ponadto, pompy 530 umożliwiają szybki dostęp do aktualnych parametrów kontrolnych, prezentowanych na wizualnych wskaźnikach kolorowego wyświetlacza, zapewniając optymalną czytelność. Intuicyjna struktura menu sprawia, że programowanie urządzenia staje się szybkie i proste.

Wyeliminowanie kosztownych systemów czyszczących

Nowe pompy idealnie sprawdzają się w jednorazowych procesach, dzięki eliminacji kosztów związanych
z systemami czyszczącymi. Spójność w pompowaniu przekłada się na spójność procesową, poprawiając
w ten sposób zgodność z cGMP i końcową jakość produktu. Wzrastające zapotrzebowanie na najwyższą jakość produktu wprowadza wymóg niezawodnego sprzętu, który jest prosty w obsłudze.

Ponadto, technologia perystaltyczna, idealnie sprawdza się w zastosowaniu dla procesów biofarmaceutycznych. Pompowana ciecz jest całkowicie zabezpieczona wewnątrz węża, co zapewnia pełną izolację płynu. Technologia ta znajdzie również swoje zastosowanie przy małej wartości przepływu i niskiej sile ścinającej, w celu utrzymania retencji żywych komórek.

Właściwości napędu i głowic pompy

Wszechstronne pompy Watson-Marlow 530 to szeroki zakres urządzeń integrujących systemy, oferując  cztery opcje napędu, dzięki czemu użytkownik może wybrać od prostego sterowania ręcznego do w pełni zautomatyzowanej kontroli, w tym możliwość podłączenia 16 pomp, zapewniając komunikację w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy będą mogli również skorzystać z wbudowanych funkcji sieciowych PROFIBUS oraz dwukierunkowej komunikacji w czasie rzeczywistym. Model pompy 530 powiększa zakres możliwości diagnostycznych i szybszą reakcję, gwarantując przy tym optymalną kontrolę procesu i zminimalizowanie czas przestoju.

Pompy zapewniają natężenie przepływu od 0,0001 ml/min do 3,5 l/min, przy poziomie cieśnienia
do 7 barów, co upraszcza skalowanie procesu. Głowica pompy określa zarówno natężenie przepływu
jak
i ciśnienie, które są wymagane w celu optymalnego dopasowania do potrzeb konkretnego procesu.

Pompa 530 w pełni integruje się z innymi urządzeniami, takimi jak bioreaktory, natomiast stopień ochrony IP31 oraz IP66  sprawiają, że urządzenia mogą być wykorzystywane w każdym środowisku.

Jednakowe znaczenie pomp i przewodów

Węże są równie ważne w zastosowaniach biofarmaceutycznych. Zatem zarówno pompy
jak i węże powinny być optymalnie dobrane w zależności od potrzeb konkretnych przypadków. Watson-Marlow jest jedyną firmą, która produkuje pompy i węże perystaltyczne, jak również złącza, zaciski
i uszczelki. To prawdziwa przewaga dla klientów, którzy od sprzętu oczekują niezawodności
i najwyższej jakości pracy.

Poprzez dopasowanie pompy do węży USP Class VI, które charakteryzującą się wyjątkową czystością
i wysoką tolerancją
, użytkownik ma zapewnioną optymalną wydajność w procesach wykorzystywanych w laboratorium, medycynie i badaniach naukowych. Dzięki dostępności trzech rodzajów węży, każdy użytkownik może dobrać odpowiedni wariant do indywidualnych wymagań i potrzeb.

Montaż elementu bez popełnienia błędu

W zależności od potrzeb użytkownika model pompy 530 może zostać wyposażony w elementy LoadSure, których konstrukcja eliminuje jakąkolwiek możliwość popełnienia błędu w momencie ich montowania
w głowicy. Wykorzystując opatentowane przyłącza typu D wymiana tych elementów odbywa się w czasie krótszym niż jedna minuta, bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GGC2015

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »