Technologie » Telekomunikacja

Nowe szafy teleinformatyczne firmy MMC

Nowe szafy teleinformatyczne firmy MMC
Zobacz więcej zdjęć »
Funkcjonalne i ergonomiczne szafy teleinformatyczne MMC w ofercie C&C Partners zostały stworzone ze szczególną myślą o użytkownikach.

C&C Partners, jeden z największych krajowych dostawców kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych, zabezpieczeniowych, telekomunikacyjnych oraz wizji maszynowej wprowadza nowe szafy teleinformatyczne. Ich producentem jest firma Multimedia Connect (MMC), lider francuskiego rynku w dziedzinie systemów okablowania strukturalnego, wchodzący w skład grupy TKH. Od stycznia w ofercie C&C Partners są dostępne trzy nowe serie szaf stojących 19" w wersji Classic, Technic i Server. Nowe linie zostały specjalnie opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach zarówno instalatorów jak i osób na co dzień obsługujących sieci LAN i centra danych.


Już na pierwszy rzut oka widać rękę dobrego projektanta. Szafy mają stylowy, nowoczesny design i elegancki wygląd. Jednak o ich wysokich walorach użytkowych decyduje konstrukcja i funkcjonalność. Współpraca Działu Rozwoju i Badań Multimedia Connect oraz grupy roboczej złożonej z instalatorów i integratorów zaowocowała opracowaniem szaf teleinformatycznych ściśle odpowiadających kluczowym potrzebom użytkowników. Uwzględniając wymagania stawiane wyposażeniu centrów danych MMC postawiło na:

 • stabilną konstrukcję przy pełnym obciążeniu
 • wygodną i szybką obsługę urządzeń, szczególnie gdy do szafy dołączone są urządzenia końcowe
 • konstrukcję szaf zapewniającą szybkie rozprowadzenie kabli krosowych
 • ze względu na instalację coraz większej ilości urządzeń szafy mają wysokość 45 i 47U
 • zwiększoną nośność, co umożliwia montaż coraz cięższych serwerów
 • skuteczniejszą wentylację w postaci perforacji o 80% przewiewności

Jednak unikalną cechą szaf MMC jest zwiększona pojemność 59U (47U na racku i 12U po bokach w pionie). „Obecnie instalatorzy poszukują sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo i odpowiednie warunki pracy znajdujących się tam urządzeń" wyjaśnia Dominik Mikołajczak, Kierownik ds. produktu. „Po pierwsze, szafy muszą być wygodne i proste w obsłudze, a ich konstrukcja umożliwiać łatwe rozprowadzenie kabli krosowych. Muszą pomieścić coraz więcej urządzeń, dlatego instalatorzy wymagają zwiększonej pojemności tzn. nie tylko 42U, ale także 45 i 47U. Serwery robią się coraz cięższe, co wymusza większą nośność półek, i co najważniejsze urządzenia aktywne wydzielają więcej ciepła, co z kolei wymaga lepszej wentylacji w postaci perforacji o 80% przewiewności. Nasze szafy spełniają wszystkie te wymagania gwarantując optymalne środowisko dla rozwiązań zarządzających najcenniejszymi bazami danych" dodaje Dominik Mikołajczak.

Nowe szafy MMC wyróżniają się więc

- funkcjonalnością: priorytetem jest łatwy dostęp do kabli dzięki integracji i modułowości wnętrza szaf

- komplementarnością: producent zapewnia wspólny osprzęt dodatkowy do wszystkich trzech serii szaf

- elastycznością konfigurowania i rozbudowy, co przekłada się na możliwość dowolnej aranżacji i utrzymania logicznego porządku elementów zamontowanych w szafie.

Dostępne są trzy nowe linie szaf MMC:

Seria Classic - konstrukcja podstawowa

 • Nośność 500 kg
 • Optymalna cena
 • Łatwy montaż urządzeń, dzięki numeracji kolejnych U na belkach 19" (oszczędność 10% czasu i brak pomyłek)
 • Wytrzymałość szkieletu i osłon dzięki blasze o zwiększonej grubości
 • Możliwość rozkręcenia szkieletu
 • Tani transport - szafę można zamówić w wersji rozkręconej (zajmuje 70% mniej miejsca), a na montaż szafy potrzeba około 10 minut.

Seria Technic - Specjalistyczne szafy 19"

 • Zintegrowany z belkami 19" kanał kablowy ułatwia rozprowadzenie patchcordów
 • Stabilna konstrukcja - wzmacniane narożniki z utwardzonego aluminium
 • Zwiększona pojemność 59U (47U na racku i 12U po bokach w pionie)
 • 3-punktowy zamek w drzwiach podnoszący bezpieczeństwo
 • Wygodny dostęp do szafy, drzwi otwierają się na 180°
 • Wspólny osprzęt dodatkowy do wszystkich trzech serii szaf
 

Seria Server - Bezpieczne przechowywanie danych na serwerach

 • Szafy serwerowe o nośności 1000 kg
 • Wzmocnione, poziome belki nośne, zapewniają stabilność i dużą nośność
 • Zwiększona pojemność 59U (47U na racku i 12U po bokach w pionie)
 • Łatwy montaż nawet dużych serwerów - głębokość szaf do 1200 mm
 • Wygodny dostęp do urządzeń dzięki dwuskrzydłowym drzwiom
 • Szerokie wejścia kablowe w dachu i podłodze oszczędzają czas w trakcie prowadzenia okablowania
 • Niezakłócone chłodzenie urządzeń dzięki 80% perforacji drzwi

Dostępność: szafy serii Classic, Technic, Server dostępne będą w ofercie C&C Partners już w styczniu 2015 roku. Producent zapewnia także osprzęt dodatkowy, taki jak cokoły, szyny, uchwyty i wieszaki kablowe, panele zaślepiające, półki, listwy zasilające, panele wentylacyjne, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb.

 

Informacje o firmie:

 

C&C Partners

C&C Partners jest wiodącym na rynku dostawcą kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki, zabezpieczeń i wizji maszynowej. Bazując na swojej niezwykle bogatej ofercie dostarcza kompletne, zintegrowane systemy dla obiektów takich jak szpitale, autostrady, lotniska, stadiony, magazyny, biurowce, fabryki i więzienia.

 

Firma działa w Polsce od 22 lat, wchodzi w skład holenderskiego koncernu TKH, który do dzisiaj zbudował od podstaw oraz stworzył przy współpracy z istniejącymi podmiotami 70 firm na świecie.

W wielu przypadkach C&C Partners sprzedaje własne, autorskie kompletne rozwiązania oparte na systemach TKH. Pozwala to na bardzo dobre dostosowanie oferty do uwarunkowań rynkowych i wymogów klientów. TKH/C&C jako jeden z nielicznych partnerów technologicznych na świecie kontroluje cały proces wytwarzania światłowodów, począwszy od produkcji preform przez włókna aż po same światłowody. Fabryki zlokalizowane są w Chinach.

Przychód w roku 2013 - 82 mln PLN

Liczba pracowników - 80

Liczba dostawców - 15

Więcej informacji na www.ccpartners.pl

 

Multimedia Connect (MMC)

Multimedia Connect - MMC to francuski producent okablowania strukturalnego, który istnieje na rynku od 1993r. i obecnie należy do grupy TKH, tak jak C&C Partners. MMC projektuje, wytwarza i oferuje na rynek IT kompletny system okablowania strukturalnego: miedzianego oraz światłowodowego, jak również szafy teleinformatyczne. Szeroki zakres innowacyjnych produktów oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują dopasowanie do wymagań i potrzeb różnych środowisk IT, takich jak: biurowce, zakłady przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, centra przetwarzania danych.

 

TKH

Początki Grupy TKH  sięgają roku 1930, kiedy to swoją działalność rozpoczęła firma TKF specjalizująca się w produkcji kabli, które w latach pięćdziesiątych zaczęła eksportować do wielu krajów ościennych. Przejęcie kilku holenderskich i niemieckich producentów sprzętu elektrotechnicznego przyspieszyło rozwój firmy i pozwoliło przekształcić w holding Twentsche Kabel Holding NV. Obecnie TKH działa jako międzynarodowa grupa firm specjalizujących się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych systemów i sieci służących do przekazywania informacji, telekomunikacji, inżynierii elektrotechnicznej i produkcji przemysłowej. Podstawą strategii rozwoju jest innowacja: co najmniej 15 procent obrotów pochodzi z produktów opracowanych w ciągu ostatnich dwóch lat.

TKH działa w 20 krajach, gdzie posiada 70 filli. Na całym świecie zatrudnia 4802 pracowników. Główna siedziba mieści się w Haaksbergen (Holandia).

Przychód w roku 2013 - 1 198 mln €

Liczba pracowników - 4 802

Więcej informacji na www.tkhgroup.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »