Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nowe sztuczne serce szansą dla tysięcy chorych

Nowe sztuczne serce szansą dla tysięcy chorych
Zobacz więcej zdjęć »
Jak informuje ABC News, zespół badawczy złożony z francuskich naukowców stworzył rewolucyjny artefakt – sztuczne serce, które funkcjonuje niemal zupełnie tak samo, jak prawdziwe.

Konstrukcja daje nadzieję setkom tysięcy pacjentów, którzy cierpią z powodu wad serca, a którzy nie mają szans na powrót do zdrowia dzięki terapii farmakologicznej. Muszą czekać na przeszczep serca długie miesiące, a czasem lata z powodu braku dawców.
Zespół prowadzony przez doktora Alaina Carpentiera zaprezentował prototyp sztucznego serca na konferencji prasowej zorganizowanej kilka dni temu w Paryżu. Doktor Carpentier pracował nad projektem przez ostatnie piętnaście lat.

„To zupełnie nowy wynalazek, został wykonany z biosyntetycznej tkanki”, powiedział Patrick Coulombier, przedstawiciel firmy, na zlecenie której opracowano serce. Materiał użyty do konstrukcji organu ma zwiększyć prawdopodobieństwo przyjęcia serca przez ludzki organizm.

Serce zostanie po raz pierwszy wszczepione człowiekowi za dwa lub trzy lataRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »