Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Noworoczna złota rybka

Noworoczna złota rybka
Zobacz więcej zdjęć »
Nie tak dawno strzelały korki od szampana, błyskały fajerwerki, a wszyscy składali sobie życzenia: „Szczęśliwego Nowego Roku”. Większość z nas podczas tej niepowtarzalnej nocy wypowiadała w myślach najróżniejsze postanowienia.

Najczęściej odnosiły się one do zdrowego trybu życia, optymizmu i powodzenia. Minął tydzień od Sylwestra, a niektórzy zapomnieli już, co chcieliby zmienić w swoim życiu w nadchodzących miesiącach. Co zrobić, by w tym roku wyjątkowo zrealizować noworoczne obietnice? 

 

Zdrowia …

Minęło świąteczno – noworoczne obżarstwo, czas suto zastawionych stołów i całodziennego lenistwa. Na dobre wróciliśmy już do pracy i codziennych obowiązków. W Sylwestra niektórzy z nas przyrzekali sobie: „Koniec z obżarstwem, późnym jedzeniem, siedzącym trybem życia”. Jak poradzić sobie z tego typu obietnicami i w tym roku ich dotrzymać? 

- Przede wszystkim wielkich zmian należy dokonywać małymi krokami. Przyzwyczajeń żywieniowych nie możemy zmieniać gwałtownie. Powinniśmy sukcesywnie rezygnować z ulubionych przysmaków, usuwając z naszego menu tylko te, których nadmiar rzeczywiście może zagrozić naszemu zdrowiu. Osoby o podwyższonym poziomie cholesterolu muszą ograniczyć spożycie jajek, smażonych potraw i jasnego pieczywa. Cierpiący na cukrzycę powinni zrezygnować z tłustych przetworów mlecznych, owoców zawierających glukozę i alkoholu. Natomiast ci, którzy mają skłonność do nadwagi muszą niestety pożegnać się ze słodyczami – radzi Anna Rogulska, dietetyk Zakładu Produkcji Spożywczej „Krzętle”.

Prócz zmian w naszym codziennym jadłospisie często obiecujemy sobie także więcej ruchu. Wielu z nas postanawia więc, że w najbliższym czasie zacznie uprawiać jakiś sport - zapisze się na basen, kupi rower lub po prostu każdego ranka będzie biegać.

- Ruch na świeżym powietrzu to kojący balsam zarówno dla ciała, jak i umysłu. Wystarczy chociażby 30 minut energicznego spaceru dziennie, by zrelaksować cały organizm i dotlenić mózg. Zwłaszcza dla osób spędzających całe dnie w zamkniętych pomieszczeniach, pracujących przy biurku, a co gorsza przy komputerze, zaleca się codzienne ćwiczenia uśmierzające ból kręgosłupa – informuje lekarz psychiatra Sławomir Wolniak, ordynator Kliniki Psychiatrycznej i Leczenia Uzależnień Wolmed.

Zdrowie to najważniejsza wartość. Bez niego dwa pozostałe życzenia nie mogłyby być w pełni zrealizowane. Dbajmy więc o to, by nasze zdrowe postanowienia doszły do skutku, a z pewnością osiągniemy noworoczne szczęście i pomyślność.

 

Szczęścia...

Szczęście wielu z nas zależy od dobrego samopoczucia. Kobiety bez problemu potrafią je sobie zapewnić. Wiele pań w Sylwestra postanawia, że zadba o siebie w nadchodzącym roku. Marzy o weekendzie w SPA, nowej fryzurze, wizycie u kosmetyczki i gruntownej zmianie garderoby. Coraz więcej kobiet w swych postanowieniach noworocznych uwzględnia też konsultacje ze stylistką, bądź wizażystką.

- Porady stylistyczne cieszą się coraz większą popularnością. Kobiety chcą wiedzieć w czym wyglądają najlepiej, jaki fason pasuje idealnie do ich figury, które kolory współgrają z ich urodą i z jakim makijażem będzie im do twarzy? Często pytają też o najmodniejsze w tym sezonie dodatki. Ich dyskretny urok może bowiem zdziałać cuda nawet z najprostszą kreacją – sugeruje Dorota Sikorska, stylistka współpracująca z marką Every Nature.

Wiele pań, zwłaszcza w okresie karnawału, odwiedza też salony urody. Z każdym rokiem zapewniają one coraz szerszy zakres usług pielęgnacyjnych. Oprócz makijażu, manicure i zabiegów oczyszczających, oferują różnorodne masaże, depilację oraz zabiegi z zakresu modelowania i wyszczuplania ciała.

- W karnawale coraz większą popularnością wśród kobiet, chcących zatrzymać oznaki upływającego czasu, cieszą się zabiegi typu anty- age. Są to głęboko regenerujące, oczyszczające i wygładzające peelingi i maseczki, nakładane głównie na twarz i dekolt. Najwięcej klientek zainteresowanych jest jednak niepowtarzalnym brokatowym makijażem i wyjątkowo karnawałowymi tipsami – informuje Paulina Bąk, kosmetyczka jednego z łódzkich salonów urody.

Jak widać dla kobiet wizyta u stylistki, bądź kosmetyczki może być powodem do zadowolenia. Jednak, co istotne, tego typu postanowienia noworoczne nie są dla pań żadnym wyrzeczeniem, a jedynie czystą przyjemnością.

 

Pomyślności…

Na koniec ostatnie, ale nie najmniej istotne życzenie, gdyż z nim właśnie wiąże się postanowienie noworoczne, wymagające największego samozaparcia i silnej woli. Pomyślny rok dla wielu z nas, może bowiem zapewnić rzucenie nałogów – tych wielkich i tych małych.

- Papierosy, alkohol, a często także praca stają się przyczyną tragedii w wielu rodzinach. Mnóstwo osób sądzi, że jest w stanie kontrolować swoje „złe nawyki”. Problem w tym, że większość moich pacjentów nie wie kiedy tak naprawdę przekroczyło tę cienką, niewidzialną granicę, poza którą przyzwyczajenie stało się uzależnieniem – tłumaczy lekarz psychiatra Sławomir Wolniak, ordynator Kliniki Wolmed.

Odrobina chęci i stanowczości wobec samego siebie jest w stanie zagwarantować nam pomyślność w nowym roku. Może dziś zamiast zostawania w pracy po godzinach, wybierzmy się z najbliższymi na kolację. W ten sposób uczcimy nasz pierwszy krok ku realizacji noworocznego postanowienia. Pamiętajmy, że sami jesteśmy dla siebie noworocznymi złotymi rybkami i tylko nasza silna wola pozwoli nam spełnić trzy noworoczne życzenia.

Tak więc zdrowia, szczęścia i pomyślności dla wszystkich na cały rok!!!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Żarówka PR i Marketing
http://www.zarowkamarketing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »