Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

"Noworoczne Inspiracje" na finiszu

Dobiegła końca druga edycja „Noworocznych Inspiracji”, charytatywnej inicjatywy studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Łódzkiego i Fundacji Happy Kids. Wychowankowie pięciu rodzinnych domów dziecka z Łódzkiego otrzymali niematerialne prezenty - inspiracje.

Dzieci miały okazję urzeczywistnić swoje marzenia i rozwinąć skrzydła pod okiem profesjonalistów. Każda z inspiracji to spotkanie z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się tym, czym młodzi ludzie chciałyby zajmować się w przyszłości.

Trening z zawodnikami Widzewa i ŁKS-u to pierwsza z tegorocznych inspiracji. Dzieci szalały na hali klubu Vera Sport, próbując dorównać zawodowcom. – Super było zagrać z piłkarzami, którym kibicuję – cieszył się Adam, uczestnik treningu.

Już dzień później wychowankowie rodzinnych domów dziecka odkrywali świat animacji w Muzeum Bajki, gdzie tworzyli scenografię do filmu animowanego podczas warsztatów w słynnym łódzkim Se-Ma-Forze.

W ramach ostatniej inspiracji sześcioro dzieci uczyło się specjalnie dla nich przygotowanej choreografii w szkole tańca Urban Dance Zone. Tajniki hip-hopu poznawały tylko dziewczynki, dzięki czemu na sali panowała atmosfera wyjątkowego skupienia. – Starałam się jak mogłam – zapewniała Ania, być może przyszła profesjonalna tancerka.

Wszystkie wydarzenia miały wspólny cel: wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych wychowanków domów dziecka.  – Poprzez każdą z inspiracji chcieliśmy wspomóc dzieci w szukaniu i rozwijaniu pasji i tym samym motywować do rozwoju. To nasz pomysł na inspirowanie w myśl zasadny „nie dawać ryby, ale wędkę – mówi Michał Pstrucha, student współorganizujący projekt.

„Noworoczne Inspiracje” już po raz drugi zorganizowali studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizacji PR-owej. W tym roku razem z Fundacją Happy Kids. – Z zainteresowaniem śledziliśmy ubiegłoroczną edycję. Pomysł bardzo nam się spodobał i bez wahania podjęliśmy współpracę ze studentami – mówi Aleksander Kartasiński, prezes Fundacji. – Bardzo cieszymy się, że Uniwersytet znalazł w nas partnera.

Żacy łódzkiego dziennikarstwa nie tylko pomagają, ale jednocześnie się uczą. Po raz drugi inspirowali w ramach zajęć na specjalizacji Reklama, PR i promocja firmy.  Tym samym motywując do rozwoju, wykorzystywali poznane zagadnienia teoretyczne w praktyce. 19 stycznia przeprowadzą galę wieńczącą projekt, na której zaprezentują relacje z „Noworocznych Inspiracji” i podziękują partnerom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Uniwersytet Łódzki - Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej
http://www.dziennikarstwoul.yoyo.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »