Dom » Budownictwo

Nowość w ofercie KRAUSE. Drabina drewniana ze stopniami i szczeblami

Nowość w ofercie KRAUSE. Drabina drewniana ze stopniami i szczeblami
Zobacz więcej zdjęć »
Rosnące wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy na wysokości sprawiają, że producenci drabin systematycznie opracowują nowe rozwiązania spełniające te wytyczne. Jednym z takich produktów jest nowa drabina drewniana KRAUSE, w której zastosowano połączenie szczebli ze stopniami. Czym się wyróżnia?

Choć większość oferowanych obecnie na rynku drabin wykonana jest z lekkiego aluminium, to modele drewniane wciąż cieszą się popularnością wśród określonych grup fachowców, np. malarzy czy elektryków. To z myślą o nich, konstruktorzy firmy KRAUSE opracowali nowy model, spełniający jeszcze wyższe wymagania pod względem komfortu i bezpieczeństwa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy powinno być priorytetem każdego pracodawcy, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz branży w jakiej działa. Ale w walce o zdrowie pracowników włączają się także ustawodawcy, którzy systematycznie zaostrzają przepisy dotyczące wykorzystania różnorodnych urządzeń, w tym np. drabin. W takich zmianach prym wiodą Niemcy, którzy w ostatnim czasie wprowadzili nowe wewnętrzne przepisy techniczne dotyczące bezpieczeństwa w przemyśle – TRBS, regulujące wykorzystanie drabin jako narzędzi pracy. Zakazują one stosowania modeli ze szczeblami jako miejsc pracy w zakładach przemysłowych. Konsekwencją tych zmian jest rozszerzenie oferty firmy KRAUSE o wiele nowych urządzeń, które spełniają jeszcze surowsze wymagania. Część produktów dostępna jest już także na polskim rynku.

 

Drabina drewniana ze szczeblami i stopniami

Nowy model wśród drabin drewnianych KRAUSE to produkt zaprojektowany z myślą o malarzach oraz elektrykach, którzy na wysokości spędzają niekiedy dużą część roboczego dnia. Aby zapewnić im komfort wykonywanych zadań, projektanci połączyli szczeble (2 ostanie górne) z antypoślizgowymi, szerokimi na 80 mm ryflowanymi stopniami. Model, podobnie jak pozostałe z tej serii, wykonany został z wysokiej jakości utwardzanego drewna, które nie jest nasączane środkami chemicznymi. Stabilność zapewniają mocowane śrubami stalowe zawiasy oraz wytrzymałe pasy zapobiegające nadmiernemu rozstawieniu. Drabina wyposażona jest w praktyczny hak, mocowany z jednej strony, na którym zawiesimy wiadro. Dodatkowo możemy dokupić funkcjonalną torbę Toolbag, zawieszaną na najwyższych szczeblach, dzięki której wszystkie niezbędne narzędzia można mieć zawsze pod ręką.

 

Dane techniczne:

Ilość modeli: 5 – od 2x4 szczeble/stopnie do 2x8 szczeble/stopnie

Wysokość robocza: od 2,5 m do 4,5 m

Waga: od 6,14 kg do 21,01 kg

Materiał nieprzewodzący prąduRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KRAUSE Sp. z o.o.
http://www.krause-systems.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »